Möödunud sügise algul jõudis Lastefondini Tartu Ülikooli Kliinikumi lastekliiniku abipalve. Nimelt pidi jääma 8-aastane pisike tüdruk kuuks ajaks haiglaravile. Kuna ta pere elab aga kaugemal, uurisid arstid, kas ehk mõni Lastefondi vabatahtlik oleks huvitatud lapsega vahepeal mängimas käima. Lastefondi vabatahtlikud Kristi Rahulaan ja Senta Pikksaar kaua ei mõelnud ning olid lahkelt valmis tüdrukut külastama ja talle seltsi pakkuma.

Kristi Rahulaan kirjutab Lastefondi blogis kogemusest ning motivatsioonist olla Lastefondi vabatahtlik. PS! Lastefondis vabatahtlikuna kaasa löömisest on võimalik lähemalt kuulda 13. veebruaril kell 18:15 algaval infoõhtul. Tule ja liitu Lastefondi ajaannetajatega!

Tihtipeale arvatakse, et Lastefondi vabatahtliku peamiseks ülesandeks ja võimaluseks on haigete lastega mängimas käimine ning nende mõtete mujale viimine. Tegelikkus on aga hoopis teine, kuid see ei vähenda vabatahtlikkuse olulisust ning positiivseid emotsioone, mida sellest tegevusest saab. Nimelt on Lastefondi vabatahtlike ülesandeks Lastefondi tutvustamine ja märgatavaks tegemine. Seda kõige enam erinevatel üritustel annetuste kogumise näol ja seeläbi inimestega suhtlemise, et nad teaksid, miks annetamine on oluline ning kes annetustest abi saavad.

Aga on ka erandeid. Näiteks 2018. aasta sügisel pakuti Lastefondi vabatahtlikele võimalust minna haiglasse lapsega mängima. Nimelt oli lapsel diagnoositud tuberkuloos ning ta pidi kuu aega viibima lastehaiglas järelravil, kuid tema pere elas kaugel ning neil polnud võimalust igapäevaselt lapsega koos haiglas olla. Antud pakkumise võtsin ma pikema mõtlemiseta vastu, sest olin juba varem mõelnud, et oleks väga tore lastega mängida ja selliseid võimalusi ei olnud varem tulnud. Tundsin, et antud võimalus annaks mulle lisamotivatsiooni vabatahtlikuna jätkata.

Esimese kohtumise eel olin ma väga põnevil, aga samas ka veidi hirmul, kas leian lapsega kontakti. Esmakohtumisel aga hirm kadus, sest ta võttis min vastu rõõmsa naeratusega. Loomulikult oli laps algul veidi tagasihoidlik ja ettevaatlik, kuid tundsin kohe, et minu kohalolek meeldib talle ning sellele sain kinnitust, kui ta mind pärast esimest kohtumist saatis ära sooja kallistusega. Oma armsa naeratusega puges ta väga kiiresti mu südamesse ning käisin teda vaatamas nii tihti, kui mul võimalik oli. Enamuse ajast olime lapsega tema palatis, vaatasime televiisorist koos multikaid, panime koos puslesid, joonistasime, voolisime plastiliinist loomakesi, sõime kommi ja rääkisime lihtsalt juttu kõigest, mis pähe tuli. Märkasin ka seda, et talle väga meeldivad kaisuloomad ning seetõttu otsustasin talle kingituseks viia kaisukaru, et tal üksi olles oleks kaisukaru näol keegi kõrval. Mu kingitus meeldis talle väga ja kui ütlesin talle, et see on nüüd sinu karu ja kui sa haiglast välja saad, siis sa võid selle koju kaasa võtta, tegi see teda eriti rõõmsaks, sest algul arvas ta, et tõin talle selle lihtsalt haiglas mängimiseks. Aga lisaks haiglas koos olemisele käisime ka väljas jalutamas. Valisime väljaminekuks sooja ja päikselise sügispäeva. Jalutasime pikalt ja korjasime värvilisi vahtralehti, mis mul siiani kodus raamatu vahel alles on. Loodan, et ka temal!

Olen antud võimaluse eest väga tänulik ja mul on väga hea meel, et selle pakkumise vastu võtsin. See andis mulle juurde hulganisti motivatsiooni ning pani mind elus rohkem olulisemale keskenduma.

Tahan sellega kõigile öelda, et olles ise töötav üliõpilane, siis tean väga hästi, et tihti on selline tunne, et kool ja töö võtavad nii palju aega nii une, pere, sõprade, spordi ja paljude muude asjade arvelt ja ei anna kuigivõrd palju tagasi. Lastefondiga pea poolteist aastat tagasi liitudes hakkasin ma paremini oma aega planeerima, et ma jõuaksin tegeleda kõigega, mis mulle meeldib. Lastefond on suurepärane võimalus vaba aega veeta head tehes. See annab palju nii vabatahtlikele endile kui ka kõigile teistele. Kes vähegi veel mõtlevad ja kahtlevad, kas liituda Lastefondi vabatahtlikega, siis mina soovitan kahe käega. See paneb elu natukese teise nurga alt vaatama ja annab kohe kindlasti palju rohkem, kui võtab, ning positiivsed emotsioonid on garanteeritud.