Laupäeval, 4. juunil kuulutas SA TÜK Lastefond oma iga-aastasel tänuüritusel välja hooaja tublimad vabatahtlikud, kelleks osutusid Kaiu Kostabi Tallinnast ning Kätlin Lindsaar Tartust.

Kätlin Lindsaar

Kätlin. Pildistas Allar Mehik (M.A.Foto).

23-aastane Kätlin on Lastefondi vabatahtlik juba 2012. aasta novembrist ning täitnud fondis nii meenete müügi koordinaatori, sponsorlussuhete juhi kui vabatahtlike juhi abi rolli. Järgmisest hooajast asub Kätlin Lastefondi sünnipäevaürituste koordinaatoriks. Väljaspool fondi töötab bioloogiaalase haridusega neiu isikliku abistaja ja erivajadustega laste tugiisikuna..

„Lastefond on mind isiksusena niivõrd palju arendanud,“ kommenteerib Kätlin ise oma vabatahtliku töö kogemust Lastefondis. „Kogu see erinevate ametikohtadega kaasnev vastutus ja väljakutsed, mis alguses tunduvad hirmutavad, kuid annavad võimaluse iseennast ületada.”

Ka Tartu vabatahtlike juht Liis tõstab esile Kätlini silmnähtava arengu fondis – kuidas algselt tagasihoidlikust neiust kasvas ajaga julge ja enesekindel tegutseja. “Kätlini kohusetundlikkus võiks olla meile kõigile eeskujuks ning mina ei suuda näiteks ette kujutada, milline oleks välja näinud minu kui vabatahtlike juhi aasta, kui mul poleks olnud kõrval nii toimekat ja asjalikku inimest,” kiidab Liis. “Kätlini panus fondi töösse on minu arvates olnud tohutu ning on näha, et ta on südamega asja juures.”

Kaiu. Piltistas Milla Kuhto Photography.

Kaiu. Piltistas Milla Kuhto Photography.

Tallinna vabatahtlike seast aasta vabatahtliku tiitli vääriliseks tunnistatud 28-aastane Kaiu aga on Lastefondiga üsna värskelt liitunud, olles fondi ridades vabatahtlikuna alates möödunud aasta algusest. Juba aastaga näitas naine end nii asjaliku ja toimekana, et ta määrati Tallinna vabatahtlike juhiks. Kaiu kiirele “tähelennule” pani väärika punkti tänavuse aasta vabatahtliku tiitel. Fondi kõrval töötab naine igapäevaselt Eesti Raudtee majandusarvestuse spetsialistina ning tudeerib Eesti Maaülikoolis ettevõtlust ja ökonoomikat.

Lastefondi nõukogu esimees Küllike Saar peab Kaiut suure südamega särtsakaks neiuks, kes on valmis teostama hullumeelseid mõtteid. “Tal on olemas kõik vabatahtlike juhile vajalikud omadused ja arvatavasti kuuleme temast ja tema tegemistest veel palju!” ei ole ta kiitusega kitsi.

Aasta vabatahtlikke autasustas fond oma heade sponsorite toel Ülemiste keskuse ja Tartu Kaubamaja kinkekaartidega. Lisaks tänati teisigi aktiivseid vabatahtlikke, kes on sel aastal andnud olulise panuse Lastefondi töösse. Tublimaid aitasid premeerida Aravon, Aura keskus, Dorpat Spa, Tartu Kaubamaja, Kubija Spa, Lõunakeskus, Matkajuht OÜ, Pühajärve Spa, teater Vanemuine ja Vilde lokaal.

Lisaks tänuüritusele korraldati vabatahtlikele meeleolukas hooaja lõpetamise koosviibimine, mis sai võimalikuks tänu headele sponsoritele: Juustukuningad, Selver, Sefiiritordid, Vilde lokaal ning Matkajuht.