DSCN5408Päike särab taevas kui tumenenud pilved selleks talle võimaluse annavad – on 2011. aasta 26. juuni. Tartu vabatahtlik Aneth valmistub õhtul Rahvusraamatukogus toimuvaks infotunniks, mille eesmärgiks on leida inimesed, kes hakkavad Lastefondi vabatahtlikkonda Tallinnas arendama. /…/ Õhtuks on pilved päikesele allvandunud – õues valitseb tõeline suvi. Kell 18.00 on Rahvusraamatukogu nurgasaalis kogenenud 16 inimest, kelle seas juba kogenud Tartu vabatahtlikud Evelin (Tamm) ja Marjana (Tõnisson) ning infoseminari korraldaja Aneth (Tuurmaa). Väljas valitseb vahelduv pilvisus –päikesele antakse võimaluse säramiseks vaid sekunditeks. Ruumis on mõnusalt soe ja toas valitsev kohvi aroom hoiab meeled ärksana ..

Täpselt aasta, pärast Lastefondi Tallinna vabatahtlikkonnale hinge sisse puhumisega alustamist istub killuke Tallinna vabatahtlikkonda Lastefondi Tallinna kontoris. Märgilise tähendusena allkirjastati kontoriruumi kasutamise leping aasta pärast Lastefondi vabatahtlikkonna tegevusega alustamist. Lastefond tänab BPTAM Estonia AS-i, kes võimaldab kasutada üht oma ruumidest Lastefondi kontoriruumina. Kuna suvi on täie hooga käima läinud ei ole meid kohale tulnud palju, kuid täpselt parajalt. Kohal on Lastefondi tegevjuht Agnes, kes astus ametisse 12. juunil, mil tegevjuht Küllike ameti üle andis, et uue ilmakodaniku sünniks valmistuda; Tallinna fondilised Anne-Liis, Käty ja Marju. Marju on endaga kaasa toonud Lastefondi vabatahtlikkonna lahkelt toetajalt Fahle restoranist saadud imemaitsva tordi, mille peale saame asetada küünla, et see esimese aasta täitumise puhul ära puhuda – koos sooviga tulevikuks.

Pärast aastast tegutsemist on Tallinna vabatahtlikkond hoolega õppinud püsti püsima ja oma esimesi samme tegema. Esimesed sammud on astutud ja kõnnak muutub ajaga aina kindlamaks ja sujuvamaks. Komistamist ja kukkumist tuleb küll ette, kuid ajame ennast kiiresti püsti ja seame sammud edasi. Oleme saavutanud palju – eelkõige saanud suurepärase kogemuse tänu millele oleme jõudnud arusaamiseni kui palju potentsiaali meie vabatahtlikkonnal on – fondi on koondunud teotahtelised ja arukad inimesed, kes soovivad oma oskusi, teadmisi ja kogemusi kasutada Lastefondi eesmärkide saavutamisele kaasaaitamiseks. Esimene aasta oli raske, nagu iga algus. Küsimusi oli rohkem kui vastuseid ning probleeme rohkem kui kiireid lahendusi. Ometigi saime koos hakkama – kui üks ei jõudnud tuli teine appi ja vastupidi.

Sünnipäeva üritusel jagasime tänukirju ja kuulutasime välja Tallinna vabatahtlikkonna Lastefondi aasta tiitli saajad.

„Aasta eeskuju“ – Kätlin Taimsaar
„Aasta tugiisik“ – Maris Laurson
„Aasta läbirääkija“ – Helerin Korjus
„Aasta nägemispuudega laste abistaja“ – Kristiina Pundi
„Aasta mõjukaimate koostööpartnerite leidja“ – Marju Tomp

Lisaks sai tänukirja suure panuse eest Lastefondi vabatahtlikkonda Anne-Liis Sirol.

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond tänab kõiki pühendunud vabatahtlikke ja huvilisi, kes aasta jooksul kirega Tallinna vabatahtlikkonna arengusse oma aega ja energiat panustasid.

Kätlin Taimsaar
Tallinna vabatahtlike koordinaator 2011/2012

DSC_0689 DSCN5420 DSC_0696 DSC_0690