SA TÜK Lastefond tähistas 14. novembril oma sünnipäeva heategevusliku selfi-kampaaniaga, mille raames paluti inimestel teha endast foto koos mõmmiga ning laadida see üles fondi Facebooki lehele. Nii oli headel inimestel võimalus toetada Lastefondi puuetega laste hoiukodude projekti, sest iga selfi pealt annetas fondi hea partner, laenuettevõte Nordic Hypo 1 euro hoiukodudele.

Kokku laekus Lastefondile 14. novembri seisuga 1023 selfit, millest 13 olid mahutatud ühele fotole. Lisaks saatsid heasoovlikud inimesed 27 selfit veel ka hiljem. Kuna Nordic Hypo otsustas, et lisaks 14. kuupäeval Lastefondini jõudnud selfidele võtab ta annetuse tegemisel arvesse ka hiljem saabunud fotod, sai lõplikuks toetussummaks 1050 eurot.

“Lastefondi tegevus sügava ja raske puudega lastele hoiukodude ning tugiteenuste võimaldamisel ei ole mitte ainult suureks abiks lastele endale, vaid on oluliseks kergenduseks ka vanematele, kelle igapäevane hool ja vaev raske puudega lapse eest hoolitsemisel on ehk siiani jäänud ühiskonnas piisava tähelepanuta. Lastefondi abikäsi raskes olukorras perede jaoks “lünkade tätmisel” on vajalik ning meie ettevõte otsustas neid selles tegevuses võimaluste piires abistada,“ kommenteeris koosööd Nordic Hypo juhatuse esimees Sten Tikk.

Lastefondi tegevjuht Sandra Liiv selgitas, et inimesi kutsuti üles end just mõmmiga pildistama põhjusel, et kaisukaru on justkui turvalise toetaja sümboliks ning Lastefondi maskottgi on suur ja pehme kaisukaru Mõmmik, kes aitab oma annetajatest sõprade abiga haigeid lapsi nii, kuidas vähegi oskab. „Me täname südamest kõiki, kes meie vahva mõttega kaasa tulid ja andsid nii oma panuse puuetega laste abistamisse!“ on ta tänulik.

SA TÜK Lastefond sai 14. novembril 14-aastaseks. Lisaks selfi-kampaaniale tähistati sünnipäeva piduliku tänuüritusega Tallinnas Radisson Blu Hotel Olümpia banketisaalis, kus anti TÜ Kliinikumile sümboolselt üle koostöös Selgaga hangitud vastsündinute hingamisaparaat ning peeti meeles kõiki fondi häid partnereid.