Homme, 6. detsembril korraldab SA TÜ Kliinikumi Lastefond Tudulinna asenduskodu ja valla lastele ühiselt tegutsemise päeva, mida tulevad sisustama päästekoerad ning Baltimaade taipoksi meister Edvin-Erik Kibus.

Lastefond on Tudulinna asenduskodu lapsi toetanud üle viie aasta ning ka tänavune põhikampaania „Katkised hinged“ on saanud innustust just sealt. Pühapäevase ürituse eesmärgiks on soosida Tudulinnas elavate laste omavahelist läbisaamist ning pakkuda kõigile vahva võimalus läbi erinevate tegevuste soojendada juba olemasolevaid ja luua uusi sõprussidemeid.

Üritus toimub kell 12-14 Tudulinna asenduskodu hoovis ning jätkub kell 14-16 Tudulinna rahvamajas. Lastel on võimalus vaadata Virumaa reservpäästerühma otsingukoerte grupi koerte oskus ning taipoksija Edvin-Erik Kibus näitab, kuidas saab sportides rõõmsa tuju. Enne üritust tutvuvad Lastefondi vabatahtlikud Tudulinna asenduskoduga ja aitavad heakorratöödega.

220 elanikuga Tudulinna alevikus loodi mittetulundusühing Maria ja lapsed 2002. aastal eesmärgiga rahuldada vanemlike hoolitsuseta jäänud laste põhivajadusi. Ühingust kasvas välja Tudulinna asenduskodu, kus tänaseks kasvab kolmes peres kokku 22 vanemliku hoolitsuseta jäänud last.