Möödunud reedel, 1. juunil kuulutas SA TÜ Kliinikumi Lastefond oma iga-aastasel tänuüritusel välja hooaja tublimad vabatahtlikud, kelleks osutusid ühisel hääletusel Tallinnas Kätlin Lindsaar ja Tartus Mari Aia.

Lastefondi Tallinna aasta vabatahtlik Kätlin koos Mõmmikuga.

Kätlin on Lastefondi vabatahtlik juba 2012. aasta novembrist ning täitnud fondis nii meenete müügi koordinaatori, sponsorlussuhete juhi, vabatahtlike juhi abi kui ka Lastefondi sünnipäevaürituste koordinaatori rolli. Möödunud aastal oli Kätlin Lastefondi Tallinna vabatahtlike juht. Lisaks tänavusele Tallinna aasta vabatahtliku tiitlile on Kätlin pälvinud aasta vabatahtliku tiitli 2016. aastal ka Tartus. Seega on ta ainus vabatahtlik, kes on saanud aasta vabatahtlikuks mõlemas linnas.

Lastefondi Tartu aasta vabatahtlik Mari koos Mõmmikuga.

Tartu vabatahtlike seast tunnustati aasta vabatahtliku tiitliga Marit, kes liitus Lastefondi seltskonnaga 2016. aastal. Kui Lastefondi strateegiajuht Küllike Saar tuli korporatsioon Filiae Patriae koosolekule rääkima Lastefondist ja kampaaniast Üleannetus, otsustas Mari Lastefondi kodulehekülje kaudu avalduse esitada ja tulla meeskonna koosolekule. Juba esimesel koosolekul tõstis Mari käe ja võttis endale Tartumaa tegevuste juhi rolli kampaanias Üleannetus. Samas rollis oli Mari ka järgneva aasta Üleannetus kampaanias ning samal ajal juhtis ühtlasi ka tervet Tartu vabatahtlike tiimi.

Lastefond on püsivaid vabatahtlikke värvanud juba 2008. aasta sügisest. Vabatahtlike hooaeg algab 1. septembril ja lõppeb 31. augustil. 2011. aasta sügisel alustas fond ka Tallinnas oma vabatahtlikkonna värbamisega.

Iga aasta kevadel valib fond välja aasta vabatahtlikud nii Tartus kui ka Tallinnas, kes saavad tubli töö eest rändmõmmiku, mille seljale kirjutatakse alates 2012. aastast selle saanud vabatahtlike nimed.

Aasta vabatahtlikke autasustas fond ka Lõunakeskuse ja Kvartali kinkekaartidega. Lisaks tänati teisigi aktiivseid vabatahtlikke, kes on sel aastal andnud olulise panuse Lastefondi töösse.

Vabatahtlikele korraldati ka meeleolukas hooaja lõpetamise koosviibimine ja tänuüritus, mis sai võimalikuks tänu headele sponsoritele! Suur aitäh Lastefondi meeskonna poolt Mileedi Lilleärile kaunite lilleõite eest, et meie suure südamega vabatahtlike tänada. Kniks ja südamesoojad tänusõnad Pizzakioskile imemaitsvate kõhtutäitvate pitsade eest ning Kodusoe OÜ-le ja tordimeister Eve Toomingale imekauni ja suus sulava tordi eest. Kõikide osaliste siiras tänu läheb ka Aune Pastile, kes korraldas meile hariva koolituse enesemotivatsiooni leidmisest, kommunikatsioonist ja läbipõlemise vältimisest. Suur-suur-suur aitäh ka imekauni ja hubase interjööriga paigale Sisevete Saatkond, kus meie tänuüritus aset leidis.