Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi maskott Mõmmik kutsub kõiki 25. juulil Lähte Premium7 Rattamaratonile, mida võib nimetada ka Lastefondi heategevussõiduks, sest jalgrattaklubi Peloton annetab maratoni tulu Lastefondi tänavuse põhikampaania „Katkised hinged” toetuseks.

Jalgrattaklubi Pelotoni juhi Rene Mandri sõnul sai koostöö Lastefondiga alguse 2013. aastal. „Otsustasime alustada koostööd Lastefondiga, sest leidsime, et tavalisel jalgrattaklubi tegemisel pole väga mõtet. Me soovisime erineda teistest klubidest. Peloton ei taha olla tüüpiline rattaklubi, kuhu on kogunenud harrastajad ainult võistlustel käimise eesmärgil. Me soovisime anda omalt poolt midagi ühiskonnale ja Lastefond tundus olevat selleks hea väljund. Juhatuse liige Kaspar Kokk pakkus Lastefondile võimalust teha koostööd.”

Usaldusväärne koostööpartner on oluline
Rene Mandri räägib, et jalgrattaklubi Peloton soovis Lastefondi oma koostööpartneriks, sest tegemist on tuntud heategevusorganisatsiooniga, kelle panus on teada haigete laste toetamisesse. „Meie jaoks oli oluline koostööpartneri usaldusväärsus. Otsustasime Lastefondi kasuks ka seetõttu, et fondi logol on kolm ratast, mis sobib rattaspordiga väga hästi kokku.”

Jõgeva Rattarallil annetati 1000 eurot
Rene Mandri sõnul annetab Peloton 2014. aastast 10% sponsorlustulust Lastefondile, et heategevusorganisatsioon saaks aidata veelgi rohkem abivajavaid lapsi. „Eelmisel aastal andis jalgrattaklubi Peloton 1000 euro suuruse annetuse Lastefondile üle Jõgeva Rattarallil, mis koguti 2013. aasta jooksul heategevusfondiga sõlmitud koostöölepingu raames. 1000 eurot suunati 2014. aasta põhikampaania „Unistuste puhkus” toetuseks, mille raames abistati sügava ja raske puudega lapsi.”

Heategevussõit Lastefondi toetuseks
Pelotoni juht Rene Mandri ütleb, et tänavu annetab jalgrattaklubi Lähte Premium7 Rattamaratonilt saadava tulu Lastefondi 2015. aasta põhikampaania „Katkised hinged” toetuseks. „Tegemist on Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi heategevussõiduga, mis toimub 25. juulil ja mille reklaamimiseks on tehtud kaks videoklippi. Lähte Premium7 Rattamaratonil on võimalik läbida 61 ja 29 kilomeetri pikkune
vahemaa. Lapsed saavad osa võtta lastesõitudest, mis on kõikidele tasuta. Võistluse ajal on stardilinnakus tasuta lastehoid. Rattamaratonil on kohal samuti Lastefondi maskott Mõmmik, kes lõbustab lapsi,” tutvustab Rene Mandri heategevuslikku rattamaratoni.

Lastefondi tegevjuht Sandra Liiv ütleb, et Lähte Premium7 Rattamaratonile on oodatud nii suured kui ka väikesed, kes soovivad näha, kuidas Lastefondi maskott Mõmmik lõpuks maratonivormi saavutas. „Koos Mõmmikuga veedetud päev saab igal juhul olema rõõmurohke!” Rene Mandri lisab, et Lastefondi heategevussõidu programmikavast ei puudu samuti meelelahutus, sest võistluspäeval hoiab meeleolu üleval Ikevald Rannap, kes esineb koos bändiga päeva jooksul kolm korda.

Reklaami tehakse võistlussärkidel
Rene Mandri sõnul teeb jalgrattaklubi Peloton Lastefondile reklaami võistlussärkidel ja koduleheküljel ning heategevusfondi logo on lisatud ka jalgrattaklubi autole. „Lastefondi logo meie võistlussärkidel peaks tõmbama tähelepanu sellele, et eksisteerib heategevusorganisatsioon, mida võiks toetada. Iga rattasõber teab, et Peloton on Lastefondi edasikandja. Meil on väga hea meel, et Pelotonil on selline koostööpartner. Mõlemalt poolt ollakse abivalmid ja entusiastlikud koostööd tegema.”

Lastefondi tegevjuht Sandra Liiv ütleb, et heategevusfond hindab väga kõiki koostööpartnereid, sest suuresti tänu nende abile on Lastefondil võimalik aidata lapsi. „Tihti on koostööpartnerid hea sõnumi edasikandjateks ühiskonnas, sest näitavad eeskuju nii abivajajate märkamise kui ka abistamise olulisuse osas. Pelotoni poisid on meile veel selles osas suureks rõõmuks, et oleme koos jõudnud vahvate lisaettevõtmisteni. Lastefond on leidnud hea toetaja näol ka armsad mõttekaaslased, kes aitavad mõelda ja teostada põnevaid ideid heategude tegemiseks.”

Põhjalikumat informatsiooni Lähte Premium7 Rattamaratoni kohta saab veebilehelt
http://estoniancup.ee/etapp/premium7-lahte-rm/.

Loo autor: Kaidi Koort