SA TÜ Kliinikumi Lastefondi head koostööpartnerid Cherry Media OÜ, Aatrium Sisustuskaubamaja AS ja Furnico OÜ andsid TÜ Kliinikumi lastekliinikule ning naistekliinikule tasuta 20 mähkimisalust, 40 ortopeedilist patja ning 31 seinakella.

kellMähkimisalused ja kellad jaotatakse võrdselt ära lastekliiniku ja naistekliiniku sünnitusosakonna vahel, ortopeedilised padjad lähevad lastekliinikusse.

Naistekliiniku sünnitusosakonna vanemämmaemand Aira Aleksejeva tunneb suurt heameelt, et osakonnal on võimalik Lastefondi ja heade partnerite abiga välja vahetada hetkel kasutusel olevad seinakellad. „Kuna pürgime beebisõbralikuks haiglaks, ei tohi osakonnas olla laste toitesegude reklaami kleebiseid. Paraku aitas meid uude majja kolides üks lastetoitude firma, mistõttu on kõik kellad sama firma kleebisega,“ selgitab ta, miks uued kellad vajalikuks osutusid.

Mähkimisalused vajasid ünnitusosakonnas väljavahetamist, kuna olid juba väga vanad ja kulunud. „Uued alused paigutatatakse sünnitustubadesse ning need on kaasaegsed ja mõnusad, sest ümbris on eemaldatav ja pestav. Vanad madratsid olid vatist ja pesta neid ei saanud,“ räägib Aleksejeva.

Kolme koostööpartneri jaoks pole heategevusprojektides osalemine esmakordne kogemus, seda on kõik teinud varasemaltki.

Aatrium Sisustuskaubamaja AS turundusspetsialisti Anni Männiku sõnul on põhjus lihtne – abistamise rõõm on kõige parem rõõm! “Meile teeb suurt rõõmu, kui saame aidata lastel end paremini tunda. Sel korral siis lõbusate dekoratiivkellade näol,” tunnistab ta.

Cherry Media OÜ ehk Cherry.ee esindaja Arina Sycheva ütleb, et ka nemad toetasid Lastefondi initsiatiivi suurima hea meelega ning sekunditki mõtlemata: „Kinkida Lastefondi vahendusel kellad TÜ Kliinikumi sünnitusosakonnale – see on vähim, mida saame nende pisikeste patsientide abistamiseks teha. Kui meie kingitud kellad saavad parandada kliinikumi maagilist atmosfääri, siis on see meile suur au!“

Ka mähkimisalused valmistanud ja annetanud Furnico OÜ-l tuli otsus Lastefondi ja lastekliinikut abistada lihtsalt. Ettevõtte müügijuht Sigrid Parmas leiab, et tegemist on väga väikese heateoga, sest tegelikult on sellest palju suuremaid probleeme. „Samas annab see võimalus ääretult hea tunde. On tore, kui saame vahelduseks tegeleda millegi ettevõtluse välisega, see turgutab,“ lisab ta.