Möödunud nädala pühapäeval, 10. septembril korraldas Lastefondi vabatahtlik Irina koos oma perega Kristiine hoovikohvikute päeva raames Lastefondi heategevusliku kohviku. Ilmaprognoos oli enne üritust hästi muutuv: paar päeva varem lubati nii päikest kui ka vihma. Ilmaga õnneks kohvikul siiski vedas – enne pärastlõunat oli pilvine ja soe, hiljem aga hakkas vihma sadama. See asjaolu ei mõjutanud kuidagi aga Lastefondi kohviku populaarsust.

Külastajaid oli tohutult palju kohviku avamisest kuni sulgemiseni. Kohvik meelitas inimesi nii ülimaitsvate söökide ja jookidega kui ka muude tegevustega – loterii, muusika, lastenurk ning kindlasti Mõmmik, kes värava ees külastajatega kohtus. Oli väga vahva, et inimesed osalesid heategevuslikus loteriis ning ostsid nii iseendale kui ka oma sugulastele Lastefondi logoga tooteid. Tänu sellele on kohviku külastajatel usutavasti ka tulevikus meeles, et nad Lastefondi kohvikut külastasid ning haigeid lapsi aitasid.

Kohvikut külastasid ka ETV+ ning Õhtulehe fotograaf, kes tegid üritusest telesse videoklipi ja fotosid vecherka.ee jaoks.

Menüü oli nii mitmekülgne ja rikas, et olemasolev toit ei mahtunud esialgu suure laua peale äragi. Menüüs olid kartuli draanikud hapukoore ja kalamarjaga, kilutort, frikadellisupp, viineripirukad, kiluvõileivad vutimunadega, erinevad muffinid (nii soolased kui ka magusad), kodune moos, kaks erinevat kohupiimakooki ja muud võrratud koogid-küpsetised ning joogid (kohv, tee, maitsevesi). Uskumatu, kuid kõik toit osteti ära!

Tänu kohvikule koguti ravitoitu vajavatele lastele 832,44 eurot. Sellest veelgi parem oli see, et õhkkond oli väga südamlik ja inimesed tundsid rõõmu sellest, et nad aitavad haigete laste elu natuke paremaks teha.

ETV+ kanalil saates „Кофе+“ eetris olnud klippi Lastefondi kohvikust saab näha SIIT.

Irina ja tema pere tänamiseks vabatahtliku ürituse korraldamise eest kingib Viimsi SPA perele komplekspääsme H2O veekeskusesse ja Viimsi SPA saunakeskusesse.

Foto: Tiina Kõrtsini, Õhtuleht