„Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi heategevuslik kinkekiri on justnagu kinkekaart, kuid krediidi asemel mõnes poes saab kingituse saaja sooja tunde südamesse. Seda teadmisest, et tema raha on annetusena läinud raskelt haigete laste abistamiseks – talle on kingitud heategu. Füüsilisel kujul on heategevuslik kinkekiri A4 formaadis kauni kujundusega kirjatäht, mille saab kingituse saajale üle anda,” tutvustab kinkekirja Lastefondi teabe- ja projektijuht Merili Kärner.

Merili sõnul tuli Lastefond heategevusliku kinkekirja ideega välja jõulupühade ajal ja kõigil soovijatel oli võimalus jõuluvana kingikotti lisada kingitusele lisaks või selle asemel jõuluteemalise kujundusega heategevuslik kinkekiri. Jaanuarikuu keskpaigas valmis Lastefondi kinkekirjale uus kujundus. Lastefondi teabejuht ütleb, et kinkekirja värvigamma on tuletatud Lastefondi tunnusvärvidest ja see on saadaval kolmes toonis äärisega – punane, kollane ja oranž. „Sarnaselt jõulukujundusele kaunistab ka uue kujundusega kinkekirja meie maskott Mõmmik”.

Merili sõnul on kinkekiri kujundatud selliselt, et see ei oleks ainult ühe tähtpäevaga seostatav, vaid seda sobiks kinkida väga erinevate sündmuste puhul ja igast soost ning vanuses kingituse saajale. „Heategevuslikku kinkekirja võib kinkida sünnipäevaks, pulmadeks, aastapäevaks, koolilõpetamiseks, kihlumiseks, soolaleivapeoks ja teisteks tähtpäevadeks”.

Lastefondi teabejuht räägib, et 2014. aasta detsembrikuus osteti Lastefondi heategevuslikke kinkekirju kokku 34 ja summas 5602, millest 5000 eurot moodustas If Kindlustuse annetus. Lisaks soetas heategevusfondi kinkekirju firmade seast veel KL Trade OÜ.

Mõmmik (1)
Detsembrikuus osteti heategevuslikke kinkekirju 5602 euro eest

Merili sõnul on heategevuslik kinkekiri lisaks kingisaajale hea kingitus väga paljudele raskelt haigetele lastele üle Eesti, kes saavad tänu sellele hädavajalikke toidusegusid, ravimeid, abivahendeid ja -seadmeid, teraapiaid, raviprille, hoiuteenust ja palju muud. „See on kingitus ka nende laste vanematele, kes ei ole võimelised ise selle kõige eest tasuma hoolimata oma siirast ja suurest soovist. Samuti on see kingitus Tartu Ülikooli Kliinikumile ja teistele väiksematele haiglatele. Ja loomulikult on see kingitus sünnipäevalapsele, sest niivõrd sooja emotsiooni, mida annab teiste abistamine, ei suuda pakkuda niisama lihtsalt ükski teine kink.”

Selleks, et osta Lastefondi heategevuslikku kinkekirja, tuleb kanda endale sobivas summas annetus üle Lastefondi annetuskontole ja saata ülekannet tõendav dokument koos kinkekirja sooviga e-posti aadressile lastefond@lastefond.ee. Seejärel saadetakse kingituse tegija e-mailile vastu kinkekiri, mille saab ise välja printida või oma lähedasele elektrooniliselt läkitada. Annetuse summat kinkekirjale ei märgita. Kindlasti võiks e-kirjas ära märkida kinkekirja saaja nime, et Lastefond saaks teda kui annetajat oma koduleheküljel tänada.

Uue kujundusega kinkekiri
Jaanuarikuus valmis uue kujundusega Lastefondi kinkekiri

Lastefondi kinkekirja ostjate ja kingituse saajate kommentaarid

Airet Andresson, heategevusliku kinkekirja ostja: Tegin Lastefondi heategevusliku kinkekirja jõulukingiks väga lähedasele tuttavale, sest olen olnud püsiannetaja kuskil kümme aastat. Soovisin, et kinkekirja saaja tunneks ka, et ta on teinud head. Lastefondi heategevuslik kinkekiri tekitab tunde, et oled ise midagi olulist ära teinud ja palju sul neid kohvitasse ning õllekruuse ikka vaja läheb. See on hea võimalus neile, kes ei ole Lastefondi püsiannetajad, kuid saavad heategevuslikku kinkekirja ostes aeg-ajalt kedagi rõõmustada. Sellest jääb jälg, mida Selveris annetuskasti juures ei jää, kuigi eesmärk on sama. Olen kuulnud sünnipäevadest, kus pakutakse võimalust kingituse asemel teha annetus. Suvalise pangaväljavõtte asemel saab Lastefondi kinkekirja korral välja printida toreda paberi.

Grete Regina Severt, heategevusliku kinkekirja ostja: Ma otsustasin teha Lastefondi heategevuslikud kinkekirjad jõulukinkideks, sest ma ei soovinud kinkida asju, mis jäävad lihtsalt kapi peale tolmu koguma, vaid midagi väärtuslikumat, millel oleks mõte. Kinkisin kinkekirjad viiele väga heale sõbrale. Lastefondi heategevuslik kinkekiri pole kingitus ainult kinkekirja saajale, sest kingi saavad ka lapsed, keda Lastefond aitab.

Grete Regina Severt
Grete Regina Severt kinkis sõpradele jõulupühadeks Lastefondi kinkekirjad

Paul Sokk, heategevusliku kinkekirja saaja: Grete Regina tehtud kingitus oli ootamatu ja positiivselt üllatav. Teadsin, et ta oli teinud jõulupühade ajal meie seltskonnale kingitused, mille üle ta ise oli väga uhke. Kui ta kõigile vaid paberirullid andis, siis olin ma segaduses. Mõtlesin, et kuidas saab see nii vägev kingitus olla. Kui paberi lahti rullisin, siis olin nõus. Jah, see oli tõesti lahe kingitus! Ta oli meie kõigi eest heategevuseks raha annetanud.

Loo autor: Kaidi Koort