1. Tyrosolutioni käerobotite komplekt Haapsalu Neuroloogilisse Rehabilitatsioonikeskusesse

2019. aastal toetas Lastefond Haapsalu Neuroloogilist Rehabilitatsioonikeskust (HNRK) aidates soetada Tyrosolutioni käerobotite komplekti. Tyrosolutionist on kasu kõigile HNRK patsientidele, kelle toimetulekuraskused on seotud ülajäseme funktsioonihäirega ja/või kelle kognitiivsed võimed on häiritud. Raskuste põhjuseks võib olla nii kesknärvisüsteemi haigus või -kahjustus, perifeerse närvisüsteemi haigus või kahjustus kui ka muud põhjused: skeleti-lihassüsteemi haigus või kahjustus, põletused, geneetilised haigused, teadmata põhjusel arengupeetus vmt.

2. Hologrammseade Pärnu Haiglasse

2020. aastal soetas Lastefond Pärnu Haiglasse hologrammseadme. Seade lõbustab Pärnu Haigla operatsioonisaalis lapsi, tekitades operatsioonituppa 3D-kujutise väikese patsiendi lemmiktegelasest, kes pärit mõnest multifilmist, mängust või raamatust. Sellega loodetakse hajutada lapse tähelepanu, et arstid saaksid ebameeldivaid protseduure hõlpsamini teostada.

3. Mobiilne laste kõnnirobot Prodrobot Pärnu Haiglasse

2020. aastal toetas Lastefond tänu heade annetajate abile mobiilse kõnniroboti ostu Pärnu Haiglasse. See võimaldab nii Pärnumaa kui ka osaliselt Lääne-, Saare- ja Hiiumaa väikestel patsientidel saada innovaatilist ja kaasaegset taastusravi oma kodukoha raviasutuses.

Kõnnirobot aitab parandada või taastada nende laste kõnnimustrit, kes ei saa sünnitrauma, insuldi või mõne muu haiguse tõttu kõndida või kelle liikumine on oluliselt raskendatud. Tegemist on mitmekülgse taastusravi abivahendiga, mis aitab muuta füsioteraapia tunnid vaheldusrikkamaks ning intensiivsemaks, liigutades väikese patsiendi jalgu ja jäljendades korrektset kõnnimustrit sadu kordi. Terapeut masina abita sellist intensiivsust tagada ei suuda. Nii aitab kõnnirobot koos füsioteraapia, ujumise ja muude taastusravivõimalustega saavutada parima võimaliku tulemuse.

Pärnu Haigla on Pärnumaa ja osaliselt ka Lääne-, Saare– ja Hiiumaa elanikke teenindav keskhaigla. Lapsi, kes selles piirkonnas kõnniroboti teenust vajavad, on vähemalt paarkümmend. Siiani tuli neil, raske ja sügava liikumispuudega lastel, kompleksse taastusravi saamiseks sõita kas Tallinnasse, Haapsallu või Tartusse, ning pika vahemaa tõttu said abivajajad neid seadmeid kasutada vaid periooditi.

Soetatud kõnnirobot Prodrobot on mõeldud lastele – see sobib kasutamiseks juba siis, kui pikkust on vaid 106 sentimeetrit ning ka siis, kui pikkust on juba 150 sentimeetrit. Üks füsioteraapiatund kestab tavaliselt ligi tund, kuid alati arvestatakse programmi seadistamisel konkreetse patsiendi vajaduste ja võimalustega.

Lastefond toetas kõnniroboti ostu 40% ulatuses ehk 55 tuhande euroga. Oma panuse kõnniroboti soetamiseks andsid Pärnu jõuluturgudel käinud inimesed, Silueti poe töökas kollektiiv, Pärnu Hotell, Pärnu Postimees, Saarefood ja Kikas OÜ, The Barger Shop, Pärnu Haigla vahva meeskond, Lastefondi vabatahtlikud ning veel väga paljud head inimesed.

Kuidas Sina aidata saad?

Tee ühekordne annetus Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi annetuskontodele:

  • Swedbank IBAN EE682200221015828742
  • SEB IBAN EE261010220014910011
  • Luminor IBAN EE791700017000285384
  • LHV IBAN EE527700771000610813
  • Coop IBAN EE824204278603586607