TÜ Kliinikumi Lastefond tänas möödunud nädalavahetusel oma hooaja lõpetamise üritusel kõiki tublisid vabatahtlikke, kellede seast toodi aasta tublimatena esile Grete Regina Severt Tallinnast ja Inger Agur Tartust. Mõlemad neiud pärjati tiitliga “Lastefondi Aasta Vabatahtlik”.

Aasta tublimad selgusid Lastefondi vabatahtlike endi tagasiside põhjal, kel kõigil oli võimalik esitada enda kandidaat. Kõige rohkem kaasvabatahtlikelt hääli saanud Tartu ja Tallina vabatahtlikud pärjatigi aunimetustega. Lisaks tiitlile said aasta vabatahtlikud koju viia Lastefondi Rändmõmmikud, mis antakse tituleeritutele aastaks ajaks nende tunnustust meenutama. Samuti premeeriti parimaid vabatahtlikke väikeste kingitustega.

Lastefondi Tallinna vabatahtlike juhi Kristi Reimanni sõnul oli tublima vabatahtliku väljaselgitamisel arvamus mõlemas linnas väga ühtne. “Grete Regina näiteks sai meie piirkonnas endale ligi 100%-lise häälteenamuse ning ma ei saaks olla õnnelikum, et just tema Tallinnas selle tunnustuse pälvis,” on ta vabatahtlike tehtud valikuga igati päri. “Grete Regina oli tänavu tõesti meie kõige aktiivsem vabatahtlik – ta võttis enda kanda palju ülesandeid, oli alati nõu ja jõuga kohal ning osales viimasel poolaastal peaaegu kõikidel meie korraldatud heategevuslikel aktsioonidel,” loetleb Reimann põhjuseid, miks hakkaja vabatahtlik väärib nii talle omistatud tiitlit kui ka Tallinna vabatahtlike juhi abi positsiooni järgmisel hooajal.

Grete Regina SevertGrete Regina on Lastefondi tegevuses kaasa löönud aasta aega saades tõuke liitumiseks haridusmessilt “Teeviit”. Alguses aitas ta peamiselt kaasa maskott Mõmmikuna lapsi lõbustades, möödunud sügisest võttis endale aga juba teisigi ülesandeid olles omamoodi “kõige tegija” ning panustades alati, kui midagi oli vaja kiirelt ära teha.

20-aastane Grete Regina on ka fondiväliselt hakkaja: ta töötab nii lauaspordi kaupade poes teenindajana, suurürituste turvamisega tegelevas ettevõttes Meeskond liiklusreguleerijana kui Spordiseltsis raamatupidajana. Lisaks harrastab ta tantsimist ning lumelauasõitu.

 

Noore naise sõnul tuli Aasta Vabatahtliku tiitel talle suure üllatusena. “Ma ei osanud seda üldse oodata. Olen väga õnnelik, uhke ja tänulik teistele vabatahtlikele, kes mind aidanud on, nad on nagu teine pere!”

Ingeri portreepilt23-aastane Inger liitus Lastefondi vabatahtlikega 2014. aasta sügisel ajendatult täiesti juhuslikult CV Keskuses märgatud kuulutusest. Poole aasta jooksul on ta jõudnud olla juba üks haruldaste haiguste päeva peakorraldajatest, aidanud läbi viia ihtüoosihaigete laste üle-eestilist kokkusaamist ja lastekaitsepäeva aardejahti ning käinud korvpallimängudel ja kaubanduskeskustes annetusi kogumas. Fondis tegutsemise kõrval kasvatab Inger ligi 2-aastast poega, tudeerib TÜ-s ning töötab samuti kahel ametikohal.

Ka Ingeri jaoks oli tiitli pälvimine väga ootamatu, kuid rõõmustav: “Loomulikult olen selle üle ääretult rõõmus, ent samal ajal arvan, et selle tiitli peaks pisikesteks tükikesteks kõigi vahel ära jagama, sest meie seas on palju neid, kes teevad kodust vaikselt ja visalt tööd ning ei soovi erilist tähelepanu, kuid kelle panuseta ei saaks Lastefond sellisena toimida nagu ta hetkel on. Imetlen ja austan kõiki meie vabatahtlikke! Olen õnnelik! Aitäh!”

Lastefond jagab aasta vabatahtliku tiitlit kolmandat aastat ning selle eesmärgiks on tunnustada neid suurepäraseid ja teotahtelisi inimesi, kes ilma tasu saamata igapäevaselt oma aega ja energiat fondi tegevusele kaasaaitamiseks panustavad.

Aasta Vabatahtlike kõrval jagas Lastefond välja ka ridamisi teisi, veidi humoorikamaid tiitleid, millega kaasnesid samuti väikesed auhinnad. Näiteks Aasta Nännikunn, Igipõline Mõmmik, Lastefondi Tulesäde jne. Samuti kuulutati ametlikult Lastefondi vabatahtlikeks kuus senist huvilist, kes on otsustanud oma vabast tahtest ja ajast aktiivselt fondi tegevusse panustama hakata.

Lastefondi hooaja lõpetamise üritust ning tublide vabatahtlike tunnustamist toetasid RMK Ojaäärse loodusmaja, Selveri köök, Summukas OÜ, Leigo Järvemuusika, Balloon Tallinn, Teater NO 99, Ronimisministeerium, Pühajärve SPA, Tartu Seikluspark, Tallink, Teater Vanemuine, Aravon OÜ, Vana Jüri Seebikoda ja Zoo Seikluspark.