Juba homme ja ülehomme, 9. ja 10. mail leiavad aset 33. Tartu Jooksumaratoni üritused, mille raames on taaskord lastele huvitavaid tegevusi pakkumas SA TÜK Lastefond koos oma heade partneritega.

Laupäeval, 9. mail on Lastefond oma Mängumaa telgiga kohal Tartus Tähtvere spordipargis, kus antakse stardid lastejooksudele ja heategevuslikule Heateo jooksule. Lastega on tegelemas nii Lastefondi vabatahtlikud koos maskott Mõmmikuga, Vanemuise Kollased Kassid kui Vireo Tervisekooli füsioterapeudid: meisterdatakse, võimeldakse end enne jooksu soojaks, lahendatakse mõistatusi, mängitakse keksu ja muid hüppemänge, tehakse füsiopalli harjutusi ja testitakse oma võimeid osavusrajal.

Pühapäevasel maratonipäeval, 10. mail võib Mõmmikut kohata Elvas Tartumaa Tervisespordikeskuses maratoniraja kõrval jooksjatele kaasa elamas ja heategevuslikke rinnamärke müümas. Mõmmik lõbustab meeleldi ka lapsi ja teeb nendega koos pilti.

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond on üks vanimaid ja suuremaid üle-eestilisi heategevusorganisatsioone, mis on alates 2000. aastast annetajate abiga toetanud erinevatele haiglatele seadmete soetamist ning sadu eriravi või -hooldust vajavaid lapsi ja nende peresid kokku kahe miljoni euroga. Lastefondi vahendusel on võimalik haigeid lapsi aidata hakates püsiannetajaks aadressil https://www.lastefond.ee/annetajale/pusiannetus.