Eile, 27. novembril andis Eesti Külaliikumine Kodukant vabatahtliku sõbra märgid esimesele kümnele vabaühendusele. Uute märgisaajate kõrval uuendas seda aga ka seni ainus märgiomanik SA TÜ Kliinikumi Lastefond.

Lastefond sai esmakordselt vabatahtliku sõbra märgi esimese organisatsioonina Eestis juba 2012. aastal läbi viidud pilootprojekti raames.

“Kui meieni jõudis info, et vabatahtliku sõbra märke taas jagama hakatakse, leidsime, et oleks aus, kui meiegi seda uuendaksime,” räägib fondi tegevjuht Sandra Liiv. “Peame seda vajalikuks, sest hindame ja väärtustame jätkuvalt oma vabatahtlikke ning näib, et ka teised peavad meie teguviisi õigeks. Meil on selle tunnustuse üle ääretult hea meel, sest just vabatahtlikud aitavad meil saavutada oma eesmärke.”

Vabatahtliku sõbra märgi hindamiskomisjoni liige Tuulike Mänd peab Lastefondi organisatsiooniks, kes paistab silma vabatahtlike juhtimise süsteemi väga teadliku ja süstemaatilise arendamise poolest. “Kõik on põhjalikult läbi mõeldud alates tegevuste kavandamisest ja inimeste värbamisest kuni nende igapäevatöö koordineerimise ja tunnustamiseni. Lastefondi juhid otsivad pidevalt võimalusi asju veelgi paremini teha ja on heal meelel valmis oma kogemusi ka teistega jagama. Lisaks mõeldakse sellele, kuidas koostöös teiste organisatsioonidega oma vabatahtlikele pidevat ja mitmekülgset rakendust pakkuda,” kiidab ta.

Vabatahtliku sõbra märk on kvaliteedimärgis, mis tunnustab vabatahtlike kaasamise head taset ja professionaalsust Eesti vabaühendustes. Märgi saavad organisatsioonid, mis on osalenud vabatahtliku sõbra arendusprogrammis, on vabatahtlike kaasamise põhjalikult läbi mõelnud ning vabatahtliku tegevuse hea tavaga kooskõlas korraldanud.