Tänavuse Pardiralli korraldamises lööb Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liidu (EVLVL) kõrval kaasa ka SA TÜ Kliinikumi Lastefond, et koguda annetusi vähihaigete laste vanemate tugikeskuse rahastamiseks ning sonditoitu vajavate laste toetamiseks.

“Soovime sel aastal Pardiralliga aidata ka neid lapsi, kes vajavad oma haigusega toimetulekuks spetsiaalseid toidusegusid ning nende manustamise abivahendeid, mille soetamine aga ei ole kalli hinna tõttu paljudele peredele jõukohane,” räägib Põllukivi. “See temaatika on meile südamelähedane, sest lapsi, kes võiksid toidusegu vajada, leidub ka vähiga võitlevate laste seas. Kuid paljudel juhtudel jääb selle kasutamine kalli hinna taha. Kui see aga võiks anda lapsele, olgu selleks vähki või muud rasket haigust põdev laps, jõudu haigusega toimetulekuks, ei tohiks see nii olla,” räägib Pardiralli projektijuht Ragnar Põllukivi.

Järjekorras juba kolmas Pardiralli leiab aset 11. juunil Kadrioru pargis ning selle põhimõte on jäänud samaks: kõigil soovijatel on eelnevalt võimalik hakata Pardiralli kodulehe vahendusel endale sobivas summas annetusega sponsoreerima ühe nummerdatud vanniparti, kes koos tuhandete teiste partidega juunikuus Kadrioru pargi kanalis võistlema hakkab. “Ning nagu eelmistelgi aastatel toob esimesena finišeeruv vannipart oma sponsorile peaauhinna. Premeerimata ei jää teisedki osalejad, kelle vahel loositakse välja veel palju toredaid üllatuskingitusi,” lisab Põllukivi.

Lastefondi toetustaotluste juht Eveli Ilves selgitab, et spetsiaalsed toidusegud tagavad vajalikud toitained ja kaloraaži lastele, kes oma haiguse tõttu ei saa süüa tavatoitu: “See hõlmab nii lapsi, kes ei ole võimelised suu kaudu toituma ja kellele manustatakse toitu sondiga, kui ka neid, kes vajavad positiivse kaaluiibe säilitamiseks kõrgekalorilist vedeltoitu.”

Lastefond on spetsiaalseid toidusegusid vajavaid lapsi toetanud alates 2011. aastast. Käesoleval hetkel aidatakse selles üheksat last igakuiselt kokku 1575 euroga, mis teeb ligi 18 900 eurot aastas.

Esimese Pardiralli korraldas Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liit 2014. aastal, et koguda vahendeid EVLVL–i tugikeskuse loomiseks ja teenuste pakkumiseks. 2015. aasta Pardirallil kogutud annetustega toetati tugikeskuse teenuste jätkamist ning laste jälgimismonitoride soetamist TÜ Kliinikumi hematoloogia-onkoloogiakliinikusse.

Tänavu 11. juunil võistlustulle asuvad pardid saabuvad müügile aprillis. Ürituse peasponsoriteks on Kadrioru park ja laevapiletid.ee. Lisainfo peagi www.pardiralli.ee.