Lapsed kasvavad kiiresti ja seega vajas ka 11-aastane liikumispuudega Henri taas liikumiseks vajalikke uusi ortoose. Kuna abivahendi omaosaluse summa tasumine käis perele üle jõu, ulatas püsiannetajatel toel abikäe TÜ Kliinikumi Lastefond.  

Henril on diagnoositud kaasasündinud seljaajusong (Spina Bifida), mistõttu on ta jalad halvatud ning liikumine äärmiselt raskendatud. Vajaliku liikumise tagavad talle tugiortoosid ning ortopeedilised jalanõud, mis aitavad halvatud jalgadel kõndimist võimestada. Kuna neid tuleb aga vastavalt kasvamisele välja vahetada, vajas Henri uutele mõõtmetele vastavaid abivahendeid.

Kallihinnaliste jalatugede soetamist toetab 90% ulatuses küll sotsiaalkindlustusamet, kuid kuna lapse hoolduskulutused on suured ning puudetoetus katab vaid vähese vajaminevast summast, käis Henri perele ka omaosaluse tasumine üle jõu.

Lapsele vajaliku mõlema jala ortooside omaosaluse kogumaksumus on 468,60 eurot, millest kohalik omavalitsus katab 235 eurot ja ülejäänud summa, 233,60 eurot heade annetajate toel Lastefond.

Fond toetas Henrile liikumiseks vajalike uute ortooside ja ortopeediliste jalanõude soetamist ka 2016. aastal kokku 413 euroga ning uute ortooside, ortopeediliste jalanõude ja korrigeeriva jalatoe soetamist 2014. aastal kokku 522,59 euroga.

Lastefondi strateegiajuht Küllike Saar avaldab rõõmu, et fond sai heade püsiannetajate toel perekonda taas toetada. “On mõistetav, et kasvav laps vajab abivahendite uuendamist, mille omaosaluse tasumine ei pruugi olla perele teiste suurte hoolduskulutuste tõttu jõukohane,” nentis ta.

Saar julgustab ka teisi peresid fondi poole pöörduma, kui erivajadusega lapsele on vaja soetada vajalikke abivahendeid, mida sotsiaalkindlustusamet ei kompenseeri kas üldse või täies ulatuses.

Ühtlasi kutsub ta üles heategijaid annetama fondile regulaarselt, vormistades püsiannetuse. “Et tagada lastele ja peredele järjepidev toetus ning kindlustunne, nagu oleme toetanud aastate jooksul ka Henrit, vajame eriti just heade inimeste abi, kes toetavad Lastefondi järjepidevalt,” tõi Saar välja.

Lastefondi vahendusel on võimalik haigeid lapsi aidata, hakates püsiannetajaks aadressil https://www.lastefond.ee/pusiannetus/.