Juba mitu aastat on Lastefondi vabatahtlikud osalenud Klubi Tartu Maratoni rahvaspordiüritustel, mänginud ja joonistanud lastega ning tutvustanud maratonilistele fondi tegevust. Teist aastat oleme sidunud maratoniüritustega ka ühe konkreetse kampaania, mille heaks saavad spordiüritustel osalevad inimesed oma panuse anda.

2012. aastal kogume maratoniüritusel annetusi kõnniraja juurde kuuluvate rakmete soetamiseks Tartu Ülikooli Kliinikumi laste ja noorukite arendus- ja taastusravi keskusesse. Rakmed kinnitatakse lakke ning nende abil saavad kõnnirada kasutada ka lapsed, kes veel täiesti iseseisvalt tasakaalu hoida ei suuda. See oleks kindlasti väga suureks abiks kõigile lastele, kellel on lootust taas kõndima hakata. Sellel aastal lõi lisaks Klubi Tartu Maratonile kampa ka Computech, kes toetab rakmete ostu arvutioksjonitega. Oksjonitel soetatud arvutite müügist saadav tulu läheb rakmete ostmise toetamiseks. Seega hoidke kõik silmad ja kõrvad lahti, sest õige varsti toimub juba esimene oksjon, kus saab soetada taskukohase hinnaga hea arvuti ning ühtlasi teha ka suure heateo.

Meie uus kampaania sai avalöögi juba eelmisel nädalavahetusel. Lastefondi vabatahtlikud olid kohal Tartu maratoni võistluskeskuses, kus huvilistel oli võimalik fondi tegevuse ja projektidega tutvuda, ning koos suure-suure pannkoogipanni ja Mõmmikuga ka 41. Tartu maratonil ning sellel eelneval lastesõitude päeval. Laupäeval ja pühapäeval küpsetasid vabatahtlikud usinalt pannkooke ning järjekord lookles nagu talvine suusarada. Mõlemal päeval oli magusasõpru väga palju ning vabatahtlikud ristisid ürituse hellitavalt pannkoogimaratoniks. Pannkookide müügist saadav tulu läheb samuti rakmete ostu toetamiseks.

Lisaks müüsid vabatahlikud ka rinnamärke, millega saab toetada kollasuse analüsaatori ostmist Tartu Ülikooli Kliinikmi, ning kõrvarõngaid ja kleepse, millega saab toetada kirjeldustõlke valmimist multifilmile “Lotte ja kuukivi saladus”, et ka nägemispuudega lastel oleks võimalus koerapiiga seiklustest osa saada. Loomulikult oli üritustel kohal ka Mõmmik, kes rõõmsalt ringi tatsus ning isegi väikese suusasõidu ette võttis. Nädalavahetus oli väga tore ning rakmete ostmise toetamiseks kogusime maratonisõprade abiga üle 150 euro. Lastefond tänab oma suurepäraseid koostööpartnereid: Klubi Tartu Maraton, Catering 24, Tartu Mill, Põltsamaa Felix ning Reola Gaas.

Soovin palju häid tegusid teie kõigi päevadesse ning nautige talve, kuni seda veel on!

Maria
KTMi ürituste koordinaator