12-aastane Kelly on TÜK Lastefondi annetajate toel osalenud alates maikuust täiendavates taastusravitreeningutes, et täituks tema unistus iseseisvalt kõndima hakata. Saade “Kodutunne” ehitas lapse koju täiendava 40 ruutmeetrit lisapinda, kus on Kellyl võimalik igapäevaselt treenida. Kodusteks treeninguteks vajaliku kõnnilindi maksumuse aitas perel katta Lastefond.

Käesoleva aasta kevadel kutsus Lastefond koostöös Peetri Jooksu ja Apollo Kino heategevusjooksuga ellu kampaania “Kelly kõndima!”, mille eesmärk on intensiivsete treeningute ja taastusravi abil täita lapse unistus iseseivalt kõndima hakata. Alates maikuust on Kelly osalenud täiendavates füsioteraapia, ratsutamisteraapia ja individuaalse ravivesivõimlemise treeningutes. Lisaks on laps treeninud kodus invasportlase ja puuetega inimeste treeneri Randel Peerna käe all ning toitunud Fitlap OÜ nõustaja Heikki Mägi soovitustest lähtuvalt.

Lapse taastusraviarst nendib, et sellest ajast saati, kui Kelly hakkas osalema intensiivses teraapiaprogrammis, on ta teinud üllatava arenguhüppe. “Kelly teeb harkkeppide abil samme ja suudab aeglaselt, kuid iseseisvalt rakmeteta kõnnilindil kõndida,” toob ta välja. Lisaks tõdeb taastusraviarst, et treeningute käigus on paranenud Kelly motivatsioon.

Taastusraviarst hinnangul ja soovitusel aitab kodustes tingimustes kõnnilint Kellyl treenida mitu korda päevas, kuna ta ei suuda järjest väga pikalt pingutada ja nii langeb soorituse kvaliteet. Rakmed oleksid Kellyle vajalikud vaid esialgu, kuna need hoiavad keha teljelisust. Kuna rakmetega ei pea Kelly aga ise nii palju pingutama ning ta suudab keha asendit ka ise lühiaegselt hoida, on rakmed vajalikud vaid teatud perioodil.

Lastefond otsustas toetada heade annetajate toel Kellyle vajaliku kõnnilindi ostu kuni 600 euroga, et laps saaks ka kodus järjepidevalt treenida ning tema unistus iseseisvalt kõndima hakata täituks.

Kellyl on vaid üks unistus: ühel päeval ise kõndima hakata. Selle nimel pingutab ta kõvasti. “Kodutunne” aitab omalt poolt maja juurdeehitusega, kuhu saab mahutada kõik füsioteraapia vahendid ja kus saab olema spetsiaalne kaldtee majja sisenemiseks ja väljumiseks. Töö on mahukas ning sellest tulenevalt on tegemist “Kodutunde” eriprojektiga, kuid Kelly on kohe kindlasti väärt kõigi abikäsi.

Kelly unistuse täitumist iseseisvalt kõndida on võimalik toetada, tehes ühekordse  annetuse SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi annetuskontodele, lisades selgitusse “Kelly kõndima”:

Swedbank IBAN EE682200221015828742

SEB IBAN EE261010220014910011

Luminor IBAN EE791700017000285384

LHV IBAN EE527700771000610813.

Või fondi annetusnumbritel helistades:

helistades 900 5025, annetad 5€;

helistades 900 5100, annetad 10€;

helistades 900 5500, annetad 50€.

Foto: Kuvatõmmis saate “Kodutunne” treilerist