Lastefond andis oma panuse Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse unistuse täitumisse ning toetas 40 400 euroga kaasaegse käte treeningvahendite komplekti soetamist, mis on mõeldud küll kõigile patsientidele, kuid iseäranis lastele.

Komplekti tootja on Austria ettevõte Tyromotion – üks tuntuimaid taastumist toetavate kõrgtehnoloogiliste vahendite tootjaid maailmas. Tyromotioni käerobotite komplekt koosneb viiest erinevast vahendist, hõlmab terapeutilisi mänge ja virtuaalreaalsust, ning on mõeldud näiteks seljaajukahjustusega, traumaatilise peaajukahjustusega, tserebraalparalüüsiga, insuldi läbi elanud ja erinevate skeleti-lihassüsteemi probleemidega inimeste taastusraviks. Komplektist saavad kasu nii täiskasvanud kui ka lapsed.

„Käed on inimesele elus hakkama saamisel kirjeldamatult olulised,” selgitas rehabilitatsioonikeskuse juht Kadri Englas. “Tyromotioni vahendid loovad läbimõeldud ja mitmekesised võimalused erinevate ülajäsemetega seotud probleemidega tegelemiseks. Esmakordselt on Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse arsenalis ka virtuaalreaalsus.“

„HNRK-l on tähelepanuväärne kogemus uuenduslike ideede rakendamisel taastusravisse. Väga põnev on toetada nende lahenduste jõudmist paljude abivajajateni,“ ütles Lastefondi toetusjuht Eveli Ilves.

Oma panuse projekti andsid USA ning Eesti piirkonna Lions klubi liikmed. „Sellist suurt ja sisukat projekti on hea meel toetada,“  ütles projekti suurtoetaja, rahvusvahelise Lions heategevusfondi Eesti Lions piirkonna koordinaator Arvi Perv.

SA TÜ Kliinikumi Lastefond on üks vanimaid ja suurimaid lastehaigla juures tegutsevaid
heategevusorganisatsioone Eestis. Alates 2000. aastast on Lastefond annetajate abiga toetanud
erinevatele haiglatele seadmete soetamist ning eriravi või –hooldust vajavaid lapsi ja nende peresid
üle Eesti. 19 tegutsemisaasta jooksul oleme heade annetajate abil kogunud laste ravitingimuste
parandamiseks üle seitsme miljoni euro. Lastefondi vahendusel on võimalik haigeid lapsi aidata, hakates püsiannetajaks aadressil https://www.lastefond.ee/pusiannetus/vormista-pusiannetus/. Toetuse taotlemiseks või abivajajatest teada andmiseks palume kirjutada e-mailile info@lastefond.ee.