SA TÜ Kliinikumi Lastefond otsustas jätkata 9-aastase Sanderi toetamist, kes vajab oma raske haigusseisundi tõttu toitumiseks spetsiaalseid toidusegusid.

Sanderil diagnoositi viiekuuselt spastiline tetraparees ehk kõikide jäsemete jäikus koos lihaste tahtmatute kokkutõmmetega. Ta on haiguse tõttu liikumisvõimetu, suudab vaid lühiajaliselt oma pead hoida ning tal esineb arengus mahajäämist. Lisaks on Sanderil neelamisprobleemid, mistõttu ta toitub gastrostoomi (kõhule tehtud avause kaudu makku suunatud väike sond) kaudu ning vajab spetsiaalset kõrge kalorsusega toidusegu.

Spetsiaalne toidusegu on aga kallis ja perele üle jõu käiv, mistõttu aitab toidusegu osta Lastefond, kattes 90% selle igakuistest kuludest.

Poisi ema sõnul on toidusegu lapsele väga hästi mõjunud, kuna Sanderil pole enam rauavaegusaneemiat ega vitamiinipuudust. „Sanderil on märgatavalt rohkem jõudu, väsimus on kadunud ja haiguseid esineb varasemast harvem,“ on ema fondile abi eest väga tänulik.

Lastefond on perekonda abistanud juba 2014. aasta maist. Järgmise poole aasta jooksul on igakuiseks toetussummaks 153 eurot.