SA TÜ Kliinikumi Lastefond otsustas jätkata 3-aastase Cassandra toetamist, kes vajab haruldase nahahaiguse tõttu haavahooldusvahendeid.

Cassandra põeb maailmas üliharuldast nahahaigust nimega bulloosne epidermolüüs, mistõttu ilmuvad tüdruku nahale erineva suurusega villid. Villide purunemisel tekkivad erosioonid paranevad aeglaselt ja on väga valusad. Cassandra nahk on ülitundlik ning kui villid tekivad pidevalt samale kohale, võib nahk armistuda, kootuda ja on oht sekundaarse infektsiooni tekkeks.

Lisaks nahahaigusele on Cassandral probleeme hingamisteedega, kuna tema kurgus kasvab sidekude pidevalt tagasi ja seab seetõttu tüdruku lämbumisohtu. Haigusest tulenevalt on tüdrukut opereeritud nii Eestis kui ka Inglismaal ning lõikuste tulemusena kasvab sidekude juba aeglasemalt tagasi. Siiski peab tüdruk veel mõnda aega Inglismaal kontrollvisiitidel käima ning seetõttu on pere kulud väga suured.

Lastefond otsustas Cassandrat aidata, kuna Eesti Haigekassa ja kohaliku omavalitsuse toetus perele on suurte kulutuste tõttu ebapiisav. Fond on Cassandrat toetanud 2013. aasta maist ning järgneva poole aasta jooksul aidatakse tüdrukule soetada 1050 euro eest haavahooldusvahendeid.

Lisaks toetab Lastefond 2016. aasta lõpuni Cassandra ravivisiite Inglismaale, kokku neljal korral. Iga ravivisiidi transpordikulud on 1440 eurot, mis teeb aasta toetussummaks kokku 5760 eurot.