TÜ Kliinikumi Lastefond otsustas ka järgmisel poolaastal toetada 15-aastat Valterit, kes vajab oma haiguse tõttu ravitoidusegu ning sonditoitmise abivahendeid.

Valteril on diagnoositud tüstiline fibroos, mille puhul on tegu harvaesineva päriliku ainevahetushaigusega, mis haarab hingamiselundeid ja seedesüsteemi. Valter on kopsusiirdamise ootel, kuid jõu kogumiseks on talle paigaldatud gastrostoom ehk kunstlikult makku rajatud ava. Gastrostoomi kaudu manustatakse poisile ravitoidusegu, et tema kaal tõuseks.

Valteri raviarsti Mare Kivivare sõnul on viimase aastaga laps kosunud ja juurde võtnud 6 kg. „Valteri üldine tervislik seisund ja kopsufunktsioon on samuti stabiilsena püsinud,“ lisab Kivivare.

Perel on poja haiguse tõttu palju lisakulutusi, mistõttu otsustas Lastefond Valteri toetamist jätkata ka järgmise kuue kuu jooksul. Fond aitab katta Valteri ravitoidu ja toitmissüsteemide soetamise ning toitmispumba rentimise kulud kokku 223 euro ulatuses ühes kuus. 100 euroga kuus toetab poissi  selles ka kohalik omavalitsus.