SA TÜ Kliinikumi Lastefond jätkab vanaema Heldila toetamist, kelle hoole all on kolm raskete tervisemuredega lapselast. Järgmise poole aasta jooksul aitab fond tasuda neist ühe, 11-aastase Helina transpordi- ja ravimikulusid.

81-aastase vanaema hoolde jäid lapsed pärast isa surma. Kuna laste emalt on vanemlikud õigused alkoholismi tõttu ära võetud, peab vanaema haigete lapselaste eest ise hoolt kandma. Lisaks aitab ta kasvatada oma pojapoja Jaanuse kahte last, kelle ema suri sünnitusel.

Kõik kolm vanaema eeskoste all olevat last kannatavad tervisemurede all, kuid kõige enam abi vajab hetkel 11-aastane Helina. Tüdruk põeb mitteorgaanilist enureesi, une ärkveloleku häiret ning obstruktiivset uneapnoet, mistõttu on tal raske uinuda. Lisaks on tüdrukul terviseprobleeme, millele arstid ei ole veel suutnud diagnoosi panna. Haiguste tõttu tuleb Helinal käia regulaarselt arstide juures ning võtta ravimeid, mille eest tasumine käib pensionärist vanaemal üle jõu.

Seetõttu on Lastefond vanaema Heldilat aidanud juba alates 2013. aasta algusest ning jätkab seda ka järgmise poole aasta jooksul, kompenseerides Helina transpordikulud meditsiiniasutusse sõitmiseks 50 euro ulatuses ühes kuus ning kulutused ravimitele 30 euro ulatuses ühes kuus.