SA TÜ Kliinikumi Lastefond aitab juba teist korda tasuda kuulmis- ja kõnehäirega 9-aastase Patriku hipoteraapia laagris osalemise eest. Laager on parandanud poisi rühti ja edendanud teotahet.

Patrikul on varases lapseeas põetud kõrvapõletike tõttu kuulmislangus, mistõttu peab ta kuulmisaparaate kasutama. Kuulmislangusest tingituna on poisil raske kõnepuue ning raskused sotsialiseerumisel. Lisaks põhjustab lapsele probleeme nõrk lihastoonus ning ta vajab tuge füüsilises arengus.

Lapse seisundit on aitanud parandada osalemine hipoteraapia laagrites, mis on mõjunud positiivselt nii Patriku füüsilisele kui emotsionaalsele tervisele.

„Eelmised hipoteraapia laagrid on tõestanud, et laps on teraapia läbinuna parema rühiga ning teotahtelisem,“ räägib lapse ema. „Samuti ootab laps ise väga laagrisse minekut, kuna laagri toimumiskoht on looduslikult väga tervistav ja juba tuttava paigana jääb kohanemisaeg väiksemaks, mis annab võimaluse teraapiat tõhusamalt läbi viia.“

20.–24. juulini Paunapõllu ratsatalus toimuvas laagris tegeleb lastega kliiniline psühholoog ning ratsutamisterapeut Kaili Allmägi. Laagri jooksul saavad lapsed kaks korda päevas hobuteraapiat, kolmel päeval massaaži ning osaleda erinevates käelistes tegevustes. Lastefond toetab Patriku osalemist laagris 300 euroga.

Fond on Patriku laagris osalemist toetanud ka möödunud suvel ning aidanud lapsele muretseda kuuldeaparaadi. Lisaks hüvitati ajavahemikul september 2014–veebruar 2015 igakuiselt pere transpordikulud 100 euro ulatuses.