Eile, 20. novembri ERRi saates Ringvaade kajastati kolme puudega last kasvatava perekond Partsi lugu. SA TÜ Kliinikumi Lastefond on pere nooremaid lapsi toetanud juba üle aasta igakuise toetussummaga, mis ulatub kuni 580 euroni.

„Meil on väga hea meel, kui see raske saatusega pere veelgi abi saab ja toetame igati täiendavaid algatusi. Kuid korrektsuse mõttes soovisime nende toetusolukorda täpsustada,“ selgitab Lastefondi tegevjuht Sandra Liiv.

Alates 2013. aasta septembrist kuni tänaseni on Lastefond aidanud perekonda kokku 6761 euro ulatuses. Igakuisest kuni 580 euro suurusest toetussummast moodustab transporditoetus ravil käimiseks kuni 350 eurot, toetus ravimite soetamiseks kuni 150 eurot ning toetus Aile tugiisikule töötasu maksmiseks kuni 80 eurot.

Lisaks on fond perekonda aidanud ka ühekordsete täiendavate toetustega vastavalt abivajadusele ja Lastefondi poole pöördumisele. Sealhulgas on Lastefondi toel saanud peretütar Kelli endale aspiraatori, prillid (toetussumma 100 eurot) ning jala- ja käeortoosid (toetussumma 400 eurot).

„Siiski leiame, et iga abi on oluline ja loodame, et inimesed peret igal moel ka otse aitavad,“ ütles Sandra Liiv.

TÜ Kliinikumi Lastefond on üks vanimaid ja suuremaid üle-eestilisi heategevusorganisatsioone, mis on alates 2000. aastast annetajate abiga toetanud erinevatele haiglatele seadmete soetamist ning sadu eriravi või -hooldust vajavaid lapsi ja nende peresid kokku rohkem kui pooleteise miljoni euroga.