SA TÜ Kliinikumi Lastefond toetab juba kolmandat korda kuulmis- ja kõnehäirega 10-aastase Patriku osalemist hipoteraapia laagris. Lisaks esmakordselt ka poisi muusikateraapiat.

Patrikul on varases lapseeas põetud kõrvapõletike tõttu kuulmislangus, millest tingituna peab ta kasutama kuulmisaparaate. Kuulmisraskuste tagajärjel on poisil mahajäämus ka kõnelises arengus ning tal on raskusi sotsialiseerumisega. Kuna Patrik on hüperaktiivne, siis pingutavad vanemad iga päev, et laps saaks oma päevase liikumisvajaduse rahuldatud ja oleks pidevas tegevuses.

Patriku ema sõnul on suveks planeeritud mitmeid arendavaid ja lihaskonda tugevdavaid teraapiaid, millest lapse lemmikuks on kujunenud just muusikateraapia tunnid ja hipoteraapia laager. „Hobuteraapia on tõstnud lapse enesekindlust ja aidanud tublisti kaasa õigele rühile. Ning ka muusikateraapias oleme juba kaks korda käinud ning lapsele on pillimängud juba positiivset mõju avaldanud,“ räägib ta.

Ka Patriku praeguse muusikaterapeudi Heili Talbaku sõnul mõjub muusika poisile väga motiveerivalt. „Proovisime koos improviseerimist, mille ajal esitasin talle väikeseid väljakutseid – pillimängu tekkisid ootamatud pausid, muutus tempo või pidi kätt vahetama. Patrik tajus neid muutuseid hästi ning arvan, et selline mäng aitab keskendusvõimet arendada,“ on terapeut lapse arengu üle rõõmus. Edaspidi soovib Talbak arendada ka Patriku verbaalseid oskuseid erinevate laulude ja hääleharjutustega.

Lastefond on ka varasemalt toetanud Patriku laagris osalemist ning aidanud talle soetada kuuldeaparaadi. Sel korral toetab fond poisi muusikateraapiat poole aasta jooksul kokku 650 euroga ning aitab ühekordselt2 80 euro ulatuses katta laagris osalemise kulud.