SA TÜ Kliinikumi Lastefond otsustas järgmise poole aasta jooksul jätkata eritoidu soetamist neelamisraskusega Eikole, hingamisraskustega Reilile ja ajukahjustusega Eliisele.

8-aastane Eiko põeb haruldast ainevahetushaigust nimega düstroglükanopaatia, millele lisaks on tal diagnoositud ka neelamisraskus. Haigusest tulenevalt on ta väga kõhn, kuid neelamisraskuse tõttu ei saa ta süüa tavatoitu. Seetõttu on lapsele paigaldatud gastrostoom ehk kõhule tehtud avause kaudu makku suunatud väike sond. Kuna vedeldatud kodutoidu manustamine sondi kaudu ei kompenseeri tema päevast toitainete vajadust, vajab ta spetsiaalset kõrge kalorsusega toidusegu. Lastefond toetab Eiko toidusegude soetamist kuue kuu jooksul 920 euroga.

3-aastasel Reilil on vahelihase song, hingetoru kõhrede nõrkus ja kopsutoru defekt, mistõttu on tal hingamisraskused. Lisaks sellele avastati tüdrukul kolmandal elunädalal seljaajukahjustus. Reili toitub sondi kaudu ning vajab ööpäevaringselt hingamisaparaadi tuge. Lastefond aitab last kuue kuu jooksul kokku 3834 euroga, tasudes Reili süstevee ja toidusegu ning toitmissüsteemide ja pumba rendi eest.

10-aastane Eliise sündis enneaegsena kaaludes kõigest 490 grammi. Sellest tulenevalt on tal diagnoositud spastiline tserebraalparalüüs ehk ajukahjustus, mille tagajärjeks on mahajäämus füüsilises ja vaimses arengus. Ta saab toituda vaid sondi abil, mistõttu vajab ta spetsiaalselt kõrge kalorsusega eritoitu. Lastefond toetab Eliisele sonditoidu soetamist poole aasta jooksul kokku 3510 euroga.