SA TÜ Kliinikumi Lastefond jätkab liigesehaige 9-aastase Eliisa toetamist, kes vajab fondi tuge ratsutamistreeningute rahastamisel, mis mõjuvad hästi tema enesetundele ja füüsilisele arengule.

Tüdruk põeb juveniilset idiopaatilist artriiti ehk noorteea artriiti. Tegemist on liigesehaigusega, millega kaasnevad valud ja tursed liigestes ning mille all kannatajate füüsiline aktiivsus on piiratud. Ratsutamine on üks vähestest füüsilistest tegevustest, mida Eliisa harrastada tohib, sest haiguse tõttu pole lapsel lubatud joosta, hüpata ega pikki vahemaid kõndida. Lastefond on Eliisa ratsutamistreeninguid toetanud alates 2014. aasta septembrist ning jätkab seda ka järgmise poole aasta jooksul 173,33 euroga kuus.

Eliisa ratsutamistreener Egle Kalev rõõmustab fondi jätkuva toetuse üle, sest tüdrukul on teraapias läinud väga hästi ning tema jalad ja selg on muutunud tugevamaks. „Hobuse seljas peab istuma sirgelt, hoidma tasakaalu ja oma keha maksimaalselt kontrollima. Eliisa saab sellega järjest paremini hakkama ning tema üldfüüsis ja kehahoiak on paranenud,“ sõnab ta.

Ka lapse ema kinnitab tütre edusamme. „Teraapia läbi on Eliisa käeline tegevus paranenud ning tema lihastoonus tugevnenud. Kui enne kippus ta kõndimisel ette kalduma ning ka tema jala- ning kõhulihased olid suhteliselt nõrgad, siis enam mitte. Eliisa on muutunud ka inimestega suhtlemisel palju julgemaks,“ loetleb ta positiivseid arenguid.