Tallinnas asuv korea rahvusrestoran Gotsu tegi TÜ Kliinikumi Lastefondile 700-euro suuruse annetuse, et anda oma panus raskelt haigete laste abistamiseks.

Annetuse suunab Lastefond oma põhikampaania “Üleannetus” raames ravitoitu vajavate laste toetuseks. Hetkel toetab fond selles 17 last, keda abistatakse aastas kokku rohkem kui 54 000 euroga.

Tegemist on juba kolmanda märkimisväärse annetusega restoran Gotsult, kellest on saanud omamoodi Lastefondi püsitoetaja. 2016. aastal annetati Lastefondile 500 eurot, mille fond suunas  haruldase sääreluu ebaliigesega viie-aastase Kristiini Saksamaa-ravireiside toetuseks, ning  2015. aasta mais korraldati heategevuslik aktsioon, mille raames oli klientidel võimalik söögikohas einestada 10-eurose annetuse eest. Toona kogutud 800 eurot annetati Lastefondi vahendusel vanaema Heldilale, kelle hoole all on kolm raskete tervisemuredega lapselast.

Restorani peakoka ja ühe omaniku Kyuho Lee sõnul tehti annetus Gotsu sünnipäeva raames. “Kuivõrd 19. aprillil sai restoran Gotsu 7-aastaseks, siis soovisime seda tähistada millegi tähenduslikuga,” räägib ta. “Meil on alati hea meel, kui saame kedagi aidata. Täname Lastefondi tänuväärse töö eest ning loooame, et saame tulevikuski teie tegevust toetada!”