SA TÜ Kliinikumi Lastefond jätkab ka järgmisel poolaastal 9-aastase Eiko, 11-aastase Eliise, 6-aastase Kelli, 7-aastase Raimondi ja 3-aastase Reili toetamist, kes kõik vajavad fondi tuge spetsiaalse toidusegu soetamisel.

Eikol on diagnoositud väga harva esinev pärilik ainevahetushaigus – düstroglükanopaatia. Poiss on äärmiselt kõhn ning tavatoidu manustamine gastrostoomi (kõhule tehtud avause kaudu makku suunatud väike sond) kaudu ei kompenseeri tema päevast toitainete vajadust. Seetõttu vajab ta toitmist spetsiaalse toiduseguga, mida on perel aidanud alates 2014. aastast osta Lastefond. Järgmise poole aasta jooksul toetatakse Eikot selles igakuiselt 171 euroga.

Eliise sündis enneaegsena kaaludes vaid 490 grammi. Tal on diagnoositud spastiline tserebraalparalüüs (PCI) ehk ajukahjustus ning ta on alakaaluline. Seetõttu vajab ta ööpäevaringset sondiga toitmist spetsiaalse kõrgekalorilise eritoiduga. Lisaks vajab tüdruk pidevat hoolt ja abi ning et lapse ema saaks tööl käia, on oluline kodune hoiuteenus. Lastefond on Eliiset toetanud alates 2011. aastast ning teeb seda ka järgmise kuue kuu jooksul aidates katta sonditoidu ja hoiuteenuse kulud igakuiselt 495 euro ulatuses.

Kelli on üliharuldase Ohtahara sündroomi diagnoosiga sügava puudega tüdruk. Sünnijärgselt ilmnesid lapsel muu hulhas ka neelamisraskused ja kaaluiibe probleemid, mistõttu manustatakse lapsele toitu gastrostoomi kaudu ning tarvis on spetsiaalset kõrge kalorsusega toidusegu. Lastefond on perele rahaliselt toeks olnud alates 2013. aastast ning järgmisel poolaastal on igakuiseks toetussummaks 100 eurot kuus.

Raimondil on diagnoositud hüdrotsefaalia ehk vesipea. Muu hulgas põhjustab haigus talle närimis- ja neelamishäireid, mistõttu tuleb tal tarbida sonditoitu. Lastefond on aidanud Raimondi perel selle eest tasuda juba alates 2014. aastast ning jätkab seda kuni käesoleva aasta lõpuni. Fond hüvitab kuludokumentide alusel igakuiselt Raimondile vajalikku toidusegu 125 euro ulatuses.

Reili diagnoosiks on kaasasündinud vahelihasesong, hingetoru kõhrede nõrkus ning kopsutorudefekt. Haiguse tõttu ei suuda ta iseseisvalt hingata ega süüa ning peab seetõttu toituma sondi kaudu, milleks on vajalik eritoit ja spetsiaalsed abivahendid. Lastefond tpetab Reilit alates 2013. aastast igakuiselt, hüvitades kulutused toidusegule, toitmissüsteemidele ja süsteveele ning toitmispumba rentimisele. Jägneva kuue kuu jooksul on toetussummaks 610 eurot kuus.