5-aastane Cassandra on ainuke laps Eestis, kes põeb üliharuldast geneetilist nahahaigust nimega bulloosne epidermolüüs, mis esineb maailmas vaid ühel lapsel miljonist. Tulenevalt haigusest on lapse tervisekulud väga kõrged ning seetõttu on TÜ Kliinikumi Lastefondi annetajate toetus perele jätkuvalt väga vajalik.

Haiguse tõttu ilmnevad tüdruku nahale erineva suurusega villid, mille purunemisel tekkivad erosioonid paranevad aeglaselt ning põhjustavad valu. Lapse nahk on väga tundlik ning võib kahjustuda iga väiksemagi trauma või hõõrdumise tagajärjel. Kui villid tekivad pidevalt samale kohale, siis soodustab see armistumist ja kootumist, mille tagajärjel võib kannatada erinevate kehaosade liikuvus. Pidevalt tekkivate villide tõttu on oht sekundaarse infektsiooni tekkeks.

Haigus on eluaegselt kestev ning ainuke lootus on hea naha hooldus. Infektsiooni ja naha trauma vältimiseks ning paranemise soodustamiseks tuleb lapse haavu iga päev hooldada ja siduda, milleks kulub haavahooldusvahendeid kogustes, mida riiklik toetus täiel määral aga ei kata.

Seetõttu otsustas Lastefond jätkata Cassandra nahahooldusvahendite ja -ravimite toetamist järgneva aasta vältel kokku kuni 4200 euro ulatuses. Lisaks aitab Lastefond annetajate toel katta ka Cassandra ravireiside sõidu- ja majutuskulusid Inglismaale, mille prognoositav vajadus on 2018. aastal neli ravireisi (maksumus kokku ligi 4400 eurot).