Vaid 610 grammise sünnikaaluga enneaegselt sündinud Remi pidi viibima haiglas ligi pool aastat, enne kui sai mitmete abivahendite toel koju minna. TÜ Kliinikumi Lastefond on aidanud heategijate toel soetada lapsele koduseks hoolduseks vajalikke abivahendeid ning jätkab ka edaspidi ravitoidu ja toitmise juurde kuuluvate tarvikute kompenseerimist.

Kaheaastane Remi sündis sügavalt enneaegsena 24. rasedusnädalal. Varasest sünnist tingituna on lapsel diagnoositud kaasasündinud hulgiväärarendid, millest tulenevalt on tal neelamispuudulikkus, kongestiivne südamepuudulikkus ja kopsutekkene südamehaigus.

Sünnijärgse loomuliku neelamisfunktsiooni puudumise tõttu paigaldati Remile esialgu gastrostoom ehk läbi kõhuaugu otse makku suunatud sond. Kuna poisil tekkis aga toidusegu tagasivool neelu, siis paigaldati talle jejunostoom ehk läbi kõhuaugu otse peensoolde suunatud sond. Jejunostoomiga toitmisel on Remi toitmiseajad muutunud oluliselt pikemaks ja seetõttu on vajalik minna üle seniselt perfuusorsüsteemilt toitmispumbasüsteemile, millega on võimalik seadistada ühtlasem toitmine kogu ööpäeva jooksul.

Eelnevast tulenevalt on lapse toitmiseks vajalik kõrge kalorisisaldusega ravitoit, et ta saaks väiksemast toidukogusest kasvamiseks ja arenemiseks vajalikud toitained kätte.

Lastefond on heategijate toel toetanud Remile vajalikke abivahendeid, ravitoitu ja toitmise juurde kuuluvate tarvikute soetamist alates 2016. aasta lõpust. Lapse eelmine toetusleping lõppes maikuuga või kuni pere kolib välismaale. Kuna Remi elab veel oma vanematega Eestis, siis otsustas fond jätkata pere palvel poisile vajaliku ravitoidu ja toitmise tarvikute toetamist kuni suve lõpuni 916 euroga.