SA TÜ Kliinikumi Lastefond jätkab ka sel aastal kaasasündinud nahahaigusega Cassandra, neelamisraskusega Eiko, ajukahjustusega Eliise, Downi sündroomiga Meriti ning luupushaigete Jekaterina ja Vendo Mihkli toetamist.

3-aastane Cassandra põeb üliharuldast (miljonist 1 laps maailmas) nahahaigust nimega bulloosne epidermolüüs, mille korral tekivad nahale valusad ning aeglaselt paranevad villid. Lapse nahk on ka väga tundlik ning võib kahjustuda iga väiksemagi hõõrdumise tagajärjel. Pidevalt tekkivate villide tõttu on oht sekundaarse infektsiooni tekkeks. Kaasasündinud nahahaigust pole võimalik välja ravida, kuid pideva hooldusega saab vältida puuet põhjustavaid tüsistusi. Lapse haiguse tõttu vajab ta ööpäevaringset hooldamist. Lastefond toetab Cassandra peret lapsele ravivahendite soetamisel kuni 350 euroga kuus ja lapsehoiuteenuse eest tasumisel kuni 300 euroga kuus.

7-aastasel Eikol on diagnoositud väga harva esinev pärilik ainevahetushaigus – düstroglükanopaatia, mistõttu vajab ta toitmist sondiga. Poiss on väga kõhn ja tavalise toidu manustamine gastrostoomi kaudu ei kompenseeri tema päevast toitainete vajadust. Sellest tulenevalt on Eiko ka pidevalt haige ja tal pole jõudu. Poisil kulub 150 pudelit sonditoitu kuus. Lastefond toetab Eikot sonditoidu soetamisel 272,25 euroga ühes kuus.

10-aastasel sügava puudega sündinud Eliisel on diagnoositud spastiline tserebraalparalüüs ehk ajukahjustus. Ta vajab ööpäevaringset sondiga toitmist ja hooldamist. Lastefond jätkab Eliisele toidusegude ostmise toetamist ja lapsehoiteenuse katmist kuue kuu jooksul kokku 5312 euro ulatuses.

13-aastane Vendo-Mihkel ja 15-aastane Jekaterina põevad süsteemset erütematoosset luupust. Tegemist on kroonilise põletikulise autoimmuunhaigusega, mis võib kahjustada kõiki kudesid (sealhulgas sidekude), kuna haigusest tulenevalt hakkavad immunsüsteemi teatud rakud töötama organismi enda vastu ja ründavad oma kudesid. Luupuse korral kahjustuvad lapseeas sageli nahk, liigesed, närvisüsteem ja peaaegu kõikidel haiguse põdejatel kujuneb neerukahjustus. Lisaks võivad haigusest saada haaratud kopsud, luuüdi, maks ja põrn. Luupushaiged lapsed vajavad uut baasravi, mida riiklikult veel ei toetata. Lastefond hüvitab Vendo-Mihkli ja Jekaterina ravikulud ühes kuus kuni 125 euroga ühe lapse kohta.

17-aastane Merit on Downi sündroomiga tüdruk, kelle füüsilisele arengule ja emotsionaalsele tervisele mõjub hästi ratsutamisteraapia. Lastefond toetab tüdruku hipoteraapiaseansse kokku 650 euroga.