Ka sel aastal kutsub Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond häid inimesi ja ettevõtteid loobuma tarbetutest jõulukinkidest ning selle asemel annetama või üllatama lähedasi, töötajaid ja koostööpartnereid heategevusliku jõulukaardi või -tootega. Heategevuslike kingituste müügitulu läheb raskelt haigete laste toetuseks ning jõulukaardi müügist saadud tuluga aitab Lastefond väikeseid katkiseid hingesid.

Lastefondi jõulukaardi on sel aastal illustreerinud kunstnik Kadi Kool, kes ise kirjutab oma kaardi kohta nii:  “Kus on sulgi, seal on ingleid” – suuri ja väikeseid, nähtavaid ja nähtamatuid. Ingel võib olla keegi su kõrval, kes sind märkab, sinust hoolib, sind mõistab. Ingel võib olla keegi, keda sa ei näe, ei kuule, ei tunne, aga ometi on ta olemas. Vaatab su peale, mõtleb su peale ja ei unusta. Tema tiivasuled teevad öösiti pai ja päeval võib tunda nende kerget tuult. Sa pead ainult uskuma. Pane silmad kinni, tunneta ja usu.”

Soetada saab nii paberkaarte kui ka e-kaarti ning kogu müügitulu läheb sel aastal väikeste katkiste hingede toetuseks. See tähendab, et kogu jõulukaartide müügitulu läheb asenduskodudes kasvavate laste täiendava psühholoogilise ja terapeutilise abi andmise ning naiste varjupaikades viibivate perevägivalla ohvritele hädavajaliku psühholoogilise nõustamise toetuseks. Heategevusse läheb 90% kaardi hinnast.

Abivajavaid lapsi on võimalik toetada ka maitsvaid ning praktilisi jõulukingitusi tehes. Oma panuse laste aitamisse on sel aastal andnud ka mee-ettevõte Nordmel, kes annetas Lastefondile 1152 purki üdini heategevuslikku mett. Kõik heategevustooted alates meest jõulukaartideni on müügil Lastefondi e-poes.

Jõuluks võib kinkida ka annetuse. Annetusega koos on võimalik soetada heategevuslik e-jõulukaart või kinkekiri, mis annab kingisaajale teada, et talle on kingitud Eesti haigeid lapsi abistav heategu. Lisaks üldannetusele saab Lastefondi vahendusel toetada südamelähedast laiema toetusprojekti või kindlat last. Kõik Lastefondi toetusprojektid on välja toodud Lastefondi kodulehel.

Lastefondi tegevjuht Kadri Org usub, et heategevuslikud jõulukaardid ja -kingitused pakuvad rõõmu nii kinkijale, kingisaajale kui ka väikestele abivajajatele. “Heategevuslike jõulukaartide ja -meenete soetamisega saab teha kaks heategu korraga: pakkuda kingisaajale rõõmu praktilisest kingitusest ning anda südantsoojendav panus Eesti laste ravitingimuste parandamisse. Usume, et kui inimene saab kauneid jõulusoove lugeda just heategevuslikult kaardilt või turgutada oma tervist heategevusliku (maitse)meega, on hinges veelgi soojem tunne kui tavapäraste kingituste puhul.

Oleme südamest tänulikud ka ettevõtetele ja kollektiividele, kes otsustavad jõuluajal pöörata tähelepanu kõige õrnemate ja nõrgemate vastu ning ühiselt panustada raskelt haigete laste ravisse. Mis saaks olla veelgi liitvam, kui ühiselt südamest tehtud heategu!”

SA TÜ Kliinikumi Lastefond on üks vanimaid ja suurimaid lastehaigla juures tegutsevaid heategevusorganisatsioone Eestis. Alates 2000. aastast on Lastefond annetajate abiga toetanud erinevatele haiglatele seadmete soetamist ning eriravi või –hooldust vajavaid lapsi ja nende peresid üle Eesti. 19 tegutsemisaasta jooksul oleme heade annetajate abil kogunud laste ravitingimuste parandamiseks üle viie miljoni euro. Lastefondi vahendusel on võimalik haigeid lapsi aidata, hakates püsiannetajaks aadressil https://www.lastefond.ee/pusiannetus/vormista-pusiannetus/. Toetuse taotlemiseks või abivajajatest teada andmiseks palume kirjutada e-mailile info@lastefond.ee.