Täna, 3. mail toimuvate üle-eestiliste „Teeme ära!“ talgupäevade raames korraldavad SA TÜ Kliinikumi Lastefondi vabatahtlikud koos Round Table Eesti noormeestega koristuspäeva SA Tartu Käopesa Perekodus.

Kella 10-18 toimuvate talgute raames on paanis pesta asenduskodu aknaid, harida lillepeenraid, riisuda oksi, korrastada majapidamishoone, valmistada piirdeaed ette värvimistöödeks ning see värvida.

Round Table on noori mehi ühendav ning neile ühiskondliku tegevuse väljundit pakkuv rahvusvaheline liikumine, mis sai alguse 1927. aastal Inglismaalt. Tänaseks tegutseb Round Table juba 57 riigis koondades ca 34 000 liiget. Eestis on 139 tegevliiget ning 13 tegutsevat klubi, mis asuvad Tallinnas, Tartus, Pärnus, Kuressaares, Haapsalus, Paides, Kohilas ja Kärdlas.

TÜ Kliinikumi Lastefond on üks vanimaid ja suuremaid üle-eestilisi heategevusorganisatsioone, mis on alates 2000. aastast annetajate abiga toetanud erinevatele haiglatele seadmete soetamist ning sadu eriravi või -hooldust vajavaid lapsi ja nende peresid kokku rohkem kui pooleteise miljoni euroga.