TÜ Kliinikumi Lastefond on koostöös TÜK silmakliinikuga toetanud alates 2015. aastast vähekindlustatud perede lastele raviprillide soetamist. Fond jätkab perede toetamist ka käesoleval aastal.

Raviprillid on spetsiaalsed prillid nägemisprobleemidega lastele, mida on vaja nägemisteravuse parandamiseks. Eriti olulised on raviprillid lastele silmade koostöö tugevdamiseks amblüoopia ehk nn laisa silma ja kõõrdsilmsuse korral. Olulised on ka keerulisema ehitusega raviprillid ehk bifokaalsed prillid lastele, kellele on tehtud silmaoperatsioon kaasasündinud kae tõttu.

Vajadust uute prillide järele võib haigusest tulenevalt olla mitu korda aastas. Prillide õigeaegne väljavahetamine on väga oluline, et haigus ei süveneks.

Lastefondilt toetuse saamiseks annab TÜ Kliinikumi silmakliinik ise fondile teada abivajavatest lastest, kes on silmaprobleemidega nende vastuvõtule pöördunud ning kellele prillide ostmine võib jääda pere majanduslike raskuste taha. Lastefond katab nende laste raviprillide maksumusest kuni 60 eurot, sealjuures 10% prillide hinnast jääb pere enda kanda.

Prillide soetamisel on toetusotsuse aluseks arsti hinnang abivajaduse kohta. Toetuse saamiseks tuleks pöörduda TÜ Kliinikumi silmakliiniku arsti vastuvõtule.

2016. aastal kattis Lastefond 19 lapse raviprillide maksumuse summas 1130 eurot. 2017. aastal toetas fond raviprillide soetamist 36 lapsele summas 2090 eurot. Kuna toetuse jätkumine on väga vajalik, toetab käesoleval aastal Lastefond 40-45 lapsele kuni 2700 euro ulatuses raviprillide soetamist.