SA TÜ Kliinikumi Lastefond jätkab sapiteede haigusega Tuuli toetamist sonditoidu ostmisel ning kaasasündinud kloriidikaotusdiarröaga Henri toetamist ravilahuste soetamisel.

1,5-aastasel Tuulil on diagnoositud kaasasündinud sapiteede atreesia ehk sapiteede avausetus, mille tagajärjel tekkinud tüsistuste tõttu siirdati tüdrukule uus maks. Laps ei suuda saada kogu vajalikku kaloraaži tahkest toidust, mistõttu vajab ka spetsiaalset kaloririkast toidusegu, et hoida positiivset kaaluiivet. See aga tähendab perele ühes kuus üle 200 euro suurust väljaminekut. Lastefond on toetanud Tuulile spetsiaaltoidu ostmist alates 2014. aasta sügisest ning jätkab ka selle aasta esimeses pooles pere toetamist 134 euroga kuus.

Henri2-aastasel Henril on diagnoositud kloriidikaotusdiarröa, millega kaasnevad ravile allumatu kõhulahtisus ning sellest põhjustatud organismi toimimiseks vajalike bioelementide – naatriumi, kaaliumi ja kloori – kaotus seedetrakti kaudu. Vajalike ainete asendamiseks vajab Henri igakuiselt erinevaid ravilahuseid. Ravi saamata ei võta laps kaalus ja pikkuses eakohaselt juurde, samuti võivad tekkida elektrolüütide nihked, mis päädivad tõsiste tüsistustega. Lahuseid kulub aga suurtes kogustes ning haigekassa soodutus neile puudub. Lastefond toetab ka Henri ravilahuste toetamist juba alates 2014. aasta sügisest ning jätkab pere toetamist veel poole aasta jooksul 60 euroga kuus.