TÜ Kliinikumi Lastefond on toetanud harva esinevat päriliku ainevahetushaigust põdevale Valterile vajaliku ravitoidusegu ning sondiga toitmise abivahendite soetamist alates 2015. aastast. Kõrge kaloraažiga ravitoidu tarbimist peab poiss jätkama seni, kuni on saavutanud normaalkaalu ja suutnud seda säilitada vähemalt pool aastat.

17-aastasel Valteril on diagnoositud tsüstiline fibroos – hingamiselundeid ja seedesüsteemi haarav harva esinev pärilik ainevahetushaigus. 2017. aasta veebruaris siirdati Valterile esimese lapsena Eestis kopsud, mille põhjushaiguseks oli eelnimetatud tsüstiline fibroos, millest omakorda oli tekkinud lapsel väga raske kopsukahjustus. Haiguse poolt tingitud teiste organite kahjustused, sh imendumishäired ja sellega seonduv alakaal on vaatamata siirdamisele paraku siiani alles.

Raviarsti sõnul on Valter siirdamisjärgses perioodis saanud mõne kilo võrra raskemaks ja paari sentimeetri võrra pikemaks, kuid ei ole saavutanud ealise normi piire. Seega vajab poiss jätkuvalt lisatoitmist gastrostoomi kaudu ning lisatoidu vajadus kestab seni, kuni laps on saavutanud normkaalu ja suutnud seda säilitada vähemalt kuus kuud.

Lapse ema ütles, et üleüldiselt läheb Valteril praegu hästi. Käesoleva aasta aprillis oli Valter väga haige, sai mitu korda A-grupi gripi ja peale seda oli tal ka kahepoolne kopsupõletik. Nendest haigustest sai poiss lahti, aga hingamine on kuni tänase päevani natukene raskem. Siiski on viimase nädalaga Valteri hingamine ema sõnul pisut paremaks läinud. Enesetunne on Valteril aga hea ja ema ütles, et Valteri sõnul on tal kõik hästi, ainult natukene kiiremini väsib ära.

Lastefond jätkab heade annetajate abiga Valteri toetamist, aidates katta ravitoidusegu ja toitmissüsteemide soetamise ning toitmispumba rentimise kulud aasta jooksul kokku kuni 3876 euroga. Peret aitab ka kohalik omavalitsus, kes panustab ravitoidu ja abivahendite soetamisse Lastefondi vahendusel samuti igal kuul 100 euroga.