TÜ Kliinikumi Lastefond on alates 2013. aasta algusest aidanud tasuda vanaema Heldilal tema kasvatada olevate raskelt haigete lastelaste transpordi- ja ravimikulusid ning teeb seda ka käesoleval aastal.

81-aastane Heldila on hooldajaks oma kolmele lapselapsele, kes on tema järelevalve ja eestkoste all. Laste isa Rein suri seitse aastat tagasi insuldi tagajärjel, emal on vanemlikud õigused alkoholismi tõttu ära võetud.

Tervisemurede tõttu vajavad kõik kolm last sageli arstiabi ja ravimeid. Helinal (11) on diagnoositud mitteorgaaniline enurees ja une ärkveloleku häire ning obstruktiivne uneapnoe, Janekil (14) on probleemid jalgadega ning Siim (18) on raske puudega ning ei tule iseseisvalt toime ka kõige lihtsamate toimetustega.

Majanduslikult on perel väga raske hakkama saada. Vanaema saab riigilt ja vallalt küll ettenähtud toetusi, ent laste haigustest tulenevalt on lisaväljaminekuid palju. Seetõttu otsustaski SA TÜ Kliinikumi Lastefond toetada veel poole aasta jooksul selle perekonna laste sõite arsti juurde ning ravimite soetamist igakuiselt 300 euroga kuus.