Alates 2016. aastast jõustus Haigekassa meditsiiniseadmete loetelu muudatus, mille alusel hüvitab riik 90% ulatuses ihtüoosihaigetele nahahoolduseks vajalikud baaskreemid. Raskekujulise ihtüoosihaigusega Kaidole riiklikult kompenseeritud nahahooldusvahenditest aga ei piisa.

12-aastasel Kaidol on diagnoositud pärilik ja eluaegne nahahaigus ihtüoos, mida nimetatakse ka kalasoomustõveks. Haiguse korral on naha sarvkihi rakkude uuenemine kiirenenud või aeglustunud nende irdumine. Kahjustunud nahka ei ole võimalik terveks ravida. Seisukorra leevendamiseks vajab poisi nahk igapäevast pesemist ja kreemitamist.

Alates 1. jaanuarist 2016 jõustus haigekassa meditsiiniseadmete loetelu muudatus, mille kohaselt kuuluvad sinna ka ihtüoosihaigetele nahahoolduseks vajalikud baaskreemid, mida riik hüvitab 90% ulatuses. Seadusemuudatuse kohaselt kompenseeritakse kuni 16-aastasele (kaasa arvatud) lapsele kalendriaastas kuni 13 liitrit nahahooldusvahendit, millest Kaidole aga kahjuks ei piisa, kuna tema puhul on tegemist ihtüoosi raske vormiga.

Kuna lapse naha seisukord ei muutu ning täiendavate nahahooldusvahendite vajadus on püsiv, tegi TÜ Kliinikumi Lastefondi nõukogu erakorralise otsuse pikendada toetuslepingut kolmeks aastaks. Seega jätkab Lastefond Kaido toetamist kuni 2021. aasta lõpuni, aidates ta perel tasuda 90% ulatuses kogumaksumusest nahahoolduseks vajalike baaskreemide eest. Igakuine Lastefondi-poolne toetus Kaido nahahooldusvahendite soetamisel on kuni 108 eurot (aastas 1296 eurot), millele panustab pere ise ühes kuus lisaks 12 eurot (aastas 144 eurot).

2014. aastal aitas Lastefond oma heade annetajate abiga ehitada Kaidole uue maja, sest tema senine elamine ei võimaldanud vannitoa puudumise tõttu osutada ihtüoosihaigele lapsele vajalikku hooldust.

Pere on jaganud oma lugu ka Ringvaate vahendusel, mida on võimalik järele vaadata SIIT.