SA TÜ Kliinikumi Lastefond otsustas jätkuvalt toetada 18-aastast Hanna-Liinat, tasudes kolme kuu jooksul tüdruku hipoteraapia seansside eest.

Hanna-Liina on raskekujulise astma käes kannatanud juba viiendast eluaastast alates ning seetõttu oli tal 12.-16. eluaastani määratud puue. Viimastel aastatel tüdruku seisund paranes, kuid koolistressi tõttu hakkas jällegi halvenema. Lisaks pidi Hanna-Liina loobuma viiuli mängimisest, mida ta väga nautis, seega on tüdruku meeleolu oluliselt langenud.

Hanna-Liina ratsutamisterapeudi Tuuli Bürklandi sõnul on tüdrukul ratsutamisteraapia tulemusel alaseljavalud kadunud, lihaspinged oluliselt alanenud ja rüht asümmeetriline (sirutab rohkem lülisammast). „Hanna-Liina on suvel rahulolev ja rõõmsameelne, kuid sügisel murelik. Ratsutamisteraapia on hea võimalus koolistressi maandada ja saada üle pettumusest, et viiulimäng lükkub edasi määramata ajaks,“ ütles Bürkland.

Kuna Hanna-Liina ema kasvatab lapsi üksinda, ei ole tal võimalik ratsutamisteraapia eest tasuda, mistõttu otsustas fond perekonda 520 euroga toetada. Varasemalt 2015. aastal on Lastefond lisaks hipoteraapiale toetanud ka Hanna-Liina soolakambri ravi.