6-aastane Markus on suure hooldusvajadusega ning vajab pidevat järelevalvet, et ta ei teeks endale ega teistele viga. Ratsutamis- ja tegevusteraapia on poisi arengut tugevalt soosinud ning teraapiad on talle jätkuvalt väga tarvilikud.

Markusel on diagnoositud harva esinev kaasasündinud neurogeneetiline häire nimega Angelmani sündroom, mida iseloomustavad intellektuaalse ja füüsilise arengu mahajäämus, unehäired, krambid, jõnksulised liigutused, kõnetus, kehatüve ataksia ja hüperaktiivsus koos rõõmsameelsusega. Angelmani sündroomiga lapsed on väga suure hooldusvajadusega ning Markus on äärmiselt aktiivne laps, kellel tuleb hoida ööpäevaringselt silma peal, et ta ei teeks endale ega teistele viga.

Lastefondi toel on saanud poiss viimase aasta jooksul käia ratsutamisteraapias ning paar korda nädalas külastab Markust kvalifitseeritud tegevusterapeut. Ühtlasi on tänu sellele võimalik poisi emal käia osalise koormusega tööl ning suure hooldusvajadusega lapse hooldamisest veidi puhata.

Poisi raviarsti sõnul on olnud viimane aasta Markusele hüppelise arenguga: laps on saanud selgeks rattasõidu ja esimesed märgid piktogrammidega (suhtlemine piltide abil). Hipoteraapia on toetanud poisi füüsilist arengut, tema kehatüve lihased on tugevnenud, ta kõnnib iseseisvalt ja ka sotsiaalne võimekus on tõusnud.

Markuse tegevusterapeut nentis, et poiss on saanud tegevusteraapiaga kombineeritud lapsehoiuteenust viimase aasta jooksul 2-3 korda nädalas, mis on vähendanud tunduvalt pere koormust ning võimaldanud mõlemale vanemale tööl käimist ning ka ühiselt veedetud aegu. Markus on selle aja jooksul muutunud rahulikumaks ning saavutanud parema kontrolli oma keha üle. On näha, et ta ei jää enam nii tihti kinni teatud tegevustesse ning kohaneb muutuvate oludega paremini.

Ratsutamisterapeudi hinnangul on Markus muutunud palju sotsiaalsemaks. Ta vaatab ringi, suhtleb omas keeles ja istub rahulikult hobuse seljas. Poisi kehahoiak on tugevam ja sirgem ning tasakaal parem. Lisaks on ka tema kõndimine palju paremaks läinud.

Poisi ema sõnul võib ta kindlalt öelda, et tänu SA TÜK Lastefondi annetajatele tema poja teraapiate toetamisel on nende elu muutunud nii majanduslikult kui ka vaimselt.

Lastefond jätkab Markuse ja tema pere toetamist 90% ulatuses ratsutamisteraapia (580 eurot aastas) ja tegevusterapeudi/hoidja teenuse (3865 eurot aastas) eest tasumisel.