SA TÜ Kliinikumi Lastefond aitab ka järgmise poole aasta jooksul 4-aastast Alexit, kes peab sügava puude tõttu käima erivajadusega lastele mõeldud lasteaias. Fond toetab peret lasteaias käimisega seotud kulude katmisel.

Alexil oli sündides raskusi hingamise ja gaasivahetusega, mistõttu vajas elustamist. Sünnitrauma tagajärjel sai poiss ajukahjustuse ning lisaks sellele on tal epilepsia. Alex seisab vaid seisulaua toel, ta ei räägi, ei saa iseseisvalt end keerata ega süüa ning seetõttu vajab ta ööpäevaringset hoolt. Varasemalt toetas fond Alexit tugiisiku ja hoiuteenuse tasumisel, kuid poisi ema tundis, et ta areneb rohkem omaealiste hulgas kui koduses keskkonnas. Parimaks alternatiiviks on erivajadustega lastele sobiv lasteaed.

Kuna Järvamaal sellist teenust ei pakuta, peab Alex käima kodust 85 km kaugusel asuvas Viljandi Jaagu lasteaed-põhikoolis. Kõrgele lasteaiamaksule lisandub veel lasteaia kõrval asuva lastehoiu teenuse hind, mis pole üksinda kahte last kasvatavale emale jõukohane.

Seetõttu katab Lastefond poisi kohamaksu Jaagu lasteaias 385 euro ulatuses ühes kuus ning aitab tasuda transpordi eest lasteaeda kuni 90 eurot kuus. Kokku aitab fond perekonda poole aasta jooksul 2850 euroga.