SA TÜ Kliinikumi Lastefond otsustas jätkata 14-aastase Valteri toetamist, kes vajab oma haiguse tõttu spetsiaalseid toidusegusid ja sondiga toitmise abivahendeid. Fond toetab perekonda 223 euroga kuus.

Valteril on diagnoostitud tsüstiline fibroos ehk harvaesinev pärilik ainevahetushaigus, mis põhjustab kehavedelike viskoossuse tõusu tõttu näärmejuhade ummistumist ning haiguslike muutuste teket kudedes. Haigus haarab nii hingamiselundeid kui ka seedesüsteemi.

Poisi seisundit parandaks operatsioon, mille käigus tehtaks talle kopsude transplantatsioon. Operatsiooni jaoks peab Valter aga kosuma ning seetõttu paigaldati talle gastrostoom ehk kunstlikult makku rajatud ava, mille kaudu on talle juba mõnda aega manustatud kõrgekalorilist toidusegu.

Valteri raviarsti Mari Kivivare sõnul on Valter selle aja jooksul tublisti kosunud ja juurde võtnud 4 kilogrammi. „Seega gastrostoomi kaudu toitmine on olnud edukas ning toidusegude kasutamisega tuleks kindlasti jätkata,“ lisab Kivivare. Lisaks toidusegule vajab ta selleks ka toitmissüsteeme ja toitmispumpa.

Kuna aga poisi perel on Valteri haiguse tõttu kanda palju reisigi kulutusi, näiteks soetada ravimeid soetada ning käia sageli arstide ja füsioterapeutide juures, on neil raske omal jõul hakkama saada. Seetõttu otsustas Lastefond neile 2015. aasta novembris appi tulla ning jätkab seda ka järgmise poole aasta jooksul toetades perekonda 223 euroga kuus. Fondi kõrval toetab Valterit 100 euroga kuus ka kohalik omavalitsus.