Lastefond otsustas toetada 6-aastast Raimondit toidusegude soetamisel ka järgneva nelja kuu jooksul.

Raimondil on sünnijärgselt diagnoositud hüdrotsefaalia ehk vesipea. Tegemist on ajupoolkerasid ühendavate õõnte ehk ajuvatsakeste laienemisega, mis on tingitud ajuvedeliku ringluses esinevast takistusest, liigtootmisest või imendumise häirest. Haiguse tõttu kannatab poiss lihastoonuse tõusu, arengulise mahajäämuse, epilepsia ning närimis- ja neelamishäirete all. Laps toitub toidusegudest, mida manustatakse gastrostoomi ehk kunstlikult makku rajatud ava kaudu.

Lastefond on aidanud Raimondi perekonda lapsele toidusegude soetamisel alates 2014. aasta novembrist. Tänu toidusegu tarbimisele on poisi kaaluiive muutunud positiivseks, mistõttu on soovitav selle kasutamist jätkata.

„Toitumise poole pealt läheb Raimondil hästi: kasutatav toidusegu on talle väga sobiv, sest saavutasime koheselt selle kasutamise järgselt hea kaaluiibe, mida tuleb praegu stabiilsena hoida,“ selgitab poisi raviarst, TÜ Kliinikumi lasteneuroloog dr Ulvi Vaher. „Lisaks ei ole tal enam varasemalt probleemiks olnud ja ravi vajanud raua ja vitamiinide defitsiiti.“

Lastefond toetab perekonda sonditoidu soetamisel kokku 1103,80 euroga, mis võimaldab poisile muretseda 246 pakki toidusegu. See katab Raimondi neljaks kuuks vajaliku sonditoidu koguse. Lisaks Lastefondile abistab Raimondit 200 euroga ka Antsla vald.