1. detsembril toimus Tartus Cinamoni kinokeskuses Lastefondi ja Pimedate Ööde filmifestivali tänuüritus, kus näidati tasuta kirjeldustõlkega Heiki Ernitsa ja Janno Põldma joonisfilmi „Lepatriinude jõulud“ ning tänati joonisfilmidele kirjeldustõlgete loomise projekti toetajaid.

“Erilist tänu väärivad MTÜ Kakora ja Eesti Joonisfilm, kelle abiga on mitmed filmid kirjeldustõlke saanud ja oma vaatajad üles leidnud,” rääkis PÖFFi erivajadustega inimeste projekti koordinaatori Triinu Toomela.

PÖFFi ja Lastefondi koostöö on kestnud neli aastat ja koos on vaegnägijate jaoks tõlgitud neli joonisfilmi. “PÖFF on aidanud kaasa kirjeldustõlgete valmimisele, rahastuse leidmisele ning filmide näitamisele kino suurtel ekraanidel. Kindlasti plaanime selle traditsiooniga ka järgmistel aastatel jätkata,“ lisas Toomela.

Kirjeldustõlge abistab vaegnägijatel filmi kogeda. Kirjeldustõlke raames kirjeldatakse sõnadega dialoogide vahel olevat visuaalset pilti. Tänavuse PÖFFi raames linastus noorte- ja lastefilmide festivali Just Filmi raames kirjeldustõlkega “Nukitsamees”.