JK Tammeka naiskonna fännid on kindlasti märganud mängudel Lastefondi Mõmmikut koos
vabatahtlikega rahva hulgas ringi liikumas. Põhjus ei ole mitte ainult spordihuvis, vaid koos on võetud südameasjaks asenduskodude laste heaks raha kogumine. 

Veelgi enam – eesmärk pole pelgalt kirjas paberil, vaid JK Tammeka naiskond on juba kaks aastat järjest käinud Tartu Käopesa asenduskodus külas ning see oli naiskonna ühine otsus. „Põhjus on lihtne – võistkonnana koos olles tundsime, et peale spordi tegemise tahame koos head teha ka väljaspool palliplatsi,” selgitas naiskonna liige Eva Nõmme. „Teame, et jagatud rõõm on poole suurem ja jagatud kurbus poole väiksem.”  Esimene külaskäik asenduskodusse oli meeldejääv, nii laste kui ka naiskonna liikmete emotsiooniks oli siiras rõõm.  „Läksime kohale JK Tammeka riietes ja tore oli näha, kui positiivselt mõjus lastele see, et terve naiskond tuli külla! Tutvusime sealse armsa perekonnaga ning külaskäik kulmineerus ägeda jalgpallimänguga. Kilkeid ja rõõmuhõiskeid võis kosta kaugele!” vahendas Eva väärtushinnanguid muutnud külastust.  Nii mõnigi naiskonna liige jäi sellest päevast alates regulaarselt asenduskodu külastajaks.

Lihtsalt külastuste ja väikeste kingitustega hakkajad naised aga ei piirdunud.  2015. aasta alguses õnnestus kenasti Stardipaiga projekt – tegemist oli ühisrahastusprojektiga, mille kaudu naiskond sai omale toetuste eest soetada uue mänguvormi. „Selles projektis ilmnes, et paljude inimeste väike panus teeb kokku suure ja hea tulemuse. Just siis algas ka koostöö Lastefondiga, sest meie suurtoetaja Raigo Aasmaa nõustus mõttega annetada oma logo pind särgil just Lastefondile,” selgitas Eva. Sõlmiti ka kokkulepe Lastefondi vabatahtlike ja Mõmmiku osalemiseks võistlustel, ergutamaks mängijaid, lõbustamaks pealtvaatajaid ja kogumaks annetusi asenduskodude lastele terapeutilise toe võimaldamiseks.

Printsessid ja jalgpallurid triblasid mänguväljakul

Peale kevadist jalgpallihooaja avalööki ja esimest koostöist üritust toimus naiskonna eestvedamisel väikest viisi värbamisüritus „Printsesside jalgpallipäev”, mille eesmärk oli saada järelkasvu ehk tõestada, et jalgpall ei ole ainult poiste ja meeste mäng. Üritus oli naiskonna jaoks suurepärane näide, kuidas jõud ühendades saab laste näole naeratuse tuua. Lisaks jalgpallile pakuti lastele ka teisi sportlikke ja huvitavaid tegevusi koostöös Lastefondi vabatahtlikega ning koguti loomulikult toetusi asenduskodude kampaania „Katkised hinged” heaks.

Tõsise töötegemise vahepeal aga esitasid JK Tammeka naised ja Lastefondi vabatahtlikud üksteisele väljakutseid. On ju jää-ämbri või mõni muu challenge viimasel ajal kohustuslik seltskonnaüritus. Lastefondi vabatahtlikud pidid laskma häälepaelad valla ning laulma mängu ajal fännilaulu. Tammeka naistel aga tuli väljaku asemel agility rajal higistada. „Naiskond nautis üritust! Oli nalja ja naeru, samas pani agilityrada meid kõiki proovile. Pidime kasutama kiirust, täpsust ja teravust nagu ka jalgpallis. Kogu challenge oli meeldejääv ja ootame selliseid ka edaspidi,” kinnitas Eva, et jalgpallinaised ei kohku tagasi ühegi väljakutse ees.

DSCN6264 DSCN6298 DSCN6238 DSCN6330

 

Eesmärk panustada heategevusse nii jalkaväljakul kui püsiannetajana

Naiskond loodab, et koostöö Lastefondiga on suurendanud üleüldist teadlikkust fondi olemasolust ja eesmärkidest jalgpalliringkondades ning publiku hulgas. Mitmed naiskonna liikmed on igakuised Lastefondi püsiannetajad, kes seeläbi oma panuse heategevusse annavad.

Mis saab edasi? Nii JK Tammeka naised kui ka Lastefond on valmis koostööd jätkama. „Meie naiskonna soov on aidata neid, kes meie arvates seda vajavad. Lapsed on meie silmis olulised ja kui saame neid läbi Lastefondi aidata, siis hea meelega seda ka teeme!“ võttis Eva edasised plaanid kokku.

Lastefondi korvpallimängude ja JK Tammeka koordinaator Hannela Viigi kinnitab samuti, et koostöö JK Tammeka naiskonnaga on olnud eelkõige vahva ja lõbus. „Heameel on näha entusiastlikke inimesi, kes on võtnud vaevaks nii oma meeskonna kui ka jalgpalli tutvustamise laiemale üldsusele, sealhulgas väikestele lastele,“ rõõmustas Hannela. „Seejuures aga pole ära unustatud koostöö eesmärki – abistada asenduskodude lapsi. JK Tammeka naiskonna fännid on lahke publik ning annetustega kitsid ei olda. Suur rõõm on mängudel käia, sest Mõmmik on alati oodatud ja saab suurt tähelepanu,“ teab Hannela omast kogemusest.

Edaspidine koostöö naiskonnaga kindlasti jätkub, et süstida spordipublikusse heategevuse vaimu ja Lastefondi sõpradele ning annetajatele sportlikku vaimu. Lähiajal hakataksegi järgmise aasta koostegevust arutama.

JKTammeka

Kanged naised Mõmmikuga

Fotod: Lastefond, JK Tammeka 
Loo autor: Liina Pissarev