Head inimesed,

tänases Tartu Postimehes on TÜ Kliinikumi Lastefond tõmmatud meie jaoks uskumatusse kombinatsiooni.

Kuna me oleme juba ligi aasta otsinud Tartu südalinnas ruume, kus avada heategevuslik kauplus, aga pole sobivat leidnud, siis otsustasime osaleda linnavalitsuse korraldatud üürikonkursil ruumidele, kus siiani tegutses Reformierakonna Tartu kontor (kelle pakkumine jäi kolmandaks). Kuna 100 meetrit ülevalpool Küüni tänaval maksavad mitmed kauplused linnale üüri vahemikus 14-19 EUR/m2 ja Raekoja platsi teisel küljel 9-22 EUR/m2, siis tundus, et kuni 10 EUR/m2 eest võiks ka Raekoja platsi sellel küljel olla täna hind, mille kanti pakkumised tulevad. Me tõesti ei osanud halvimaski unenäos tulla selle peale, et see toob kaasa väite, nagu osaleksime me poliitmängudes – no mitte kuidagi, sest kellegi poliitiline kuuluvus (ei fondi juhatuses, vabatahtlike hulgas ega nõukogus, kes on samuti samasugused vabatahtlikud) või mittekuuluvus ei ole fondi 14-aastase ajaloo jooksul kordagi vähimalgi määral meie töid ja tegemisi mõjutanud. Enamgi – seda pole isegi keegi mitte kunagi kordagi küsinud ega maininud, sest inimesed on tegelenud sisulise tööga: kuidas lapsi aidata.

Meil on tehtud oma plaanid ja on olemas entusiastlik tiim koos paljude vabatahtlikega, kes on fondi heaks töötanud aastaid. Me avame selle kaupluse ja heade inimeste abiga saame selle ka ilusti tööle. Üüri maksmiseks leiame sponsori (nii, nagu me oleme seda alati suutnud leida, kui on mingi hea idee) – mitme ettevõttega on tänaseks läbirääkimised lõppfaasis, seega üldiste annetuste alusel kogutud raha me selle poe peale ei kuluta. Punkt.

Ja tänase Arvamusfestivali vaimust kantuna (mida ka PM toetab) loodame endiselt, et kunagi on võimalik Eestis ühiskondlikku tööd ka niimoodi teha, et aktiivsed inimesed ei peaks kogu aeg mõtlema, millega mind täna üle valatakse…

 

Lugupidamisega
SA TÜK Lastefondi meeskond