mappEnda arvates olen nii andetu kui veel võimalik ja sellepärast hoidun igasugusest käelisest tegevusest. Meie super-Sandra on aga väga pikalt rääkinud, kuidas ta käib lasteaialastega trükkimas ja kaarte meisterdamas. Siiani mõtlesin, et see ei ole midagi, mis mind huvitaks. Kaks nädalat tagasi rääkis Sandra vabatahtlike koosolekul uuesti, et võiksime kõik minna meie uutele mappidele (neid on 200!) Mõmmikut trükkima. Olin esmaspäevani kindel, et ma ei lähe, aga siis tuli Sandralt kiri, et võimalusel võiks igaüks osaleda. Üleskutse oli nii innustav ja teatasin koheselt oma tulekust.

Muuseumi töötaja Lemmit näitas kõiki põnevaid, ajalooliselt väga olulisi masinaid, materjale ning seda, mis ja kus asub ning töö võis alata. Meil oli toimekas meeskond. Kärt kattis värviga Sandra loodud Mõmmiku, mina asetasin mapi, Sandra papi, Ruth keris kõik pressi alla ja mina tõmbasin kangi enda poole. Nii sai Mõmmiku pilt mapile. Ühel hetkel läks grupp pooleks, sest mina ja Kärt soovisime proovida valmistada emadepäevakaarti. Mina tahtsin teha ühe lille ja hiljem kirjutada kaardile „Emale“. Kärt soovis mitu väikest lille.

Asusime linoleumile joonistama ilma, et oleksime saanud aru, kuidas seda peab tegema ja kas see tuleb ikka ilus. No, seal me siis pusisime! Pean mainima, et kogu päeva arutasime Lastefondis tegutsemist ja seda, kuidas aastad on möödunud! Pärast lille valmimist lasin selle üle vaadata. Lemmit soovitas, et kui tulemus ei meeldi, siis seda saab alati parandada. Nii ma siis proovisin ja kuna lille ümber oli päris palju jooni, mõtlesin neid vähendada, kuna ma polnud täiesti rahul. Natukene korrigeerimist ja trükkimine võis alata! Muidugi pidin ka valima kaardi suuruse ja värvuse. Lõpuks valmistasin kümme võimalikku varianti: kirjaga/kirjata, rohelist/roosat, isevolditud kartongil / masinal murtud kaardil. Neli tundi muuseumis möödusid kiiresti ja musklite suurust me parem teistele ei näita, kuna need on nüüd liiga ära treenitud!

Selline oli minu 1. mai koos Ruthi, Sandra ja Kärdiga Trükimuuseumis. Soovitan teistelgi külastada seda imelist kohta, veelgi parem on minna koos meeldiva seltskonnaga, kuna seltsis on lõbusam!

Evelin