Septembris toimuvad Tartus, Narvas ja Tallinnas trenni- ja tervisefestivalid “Liikumine liidab”, mille raames saab osaleda erinevatel näidistreeningutel, seminaridel, koolitustel ja töötubades ning kaubelda fitnessi-laadal. Kõigis kolmes linnas on kohal ka SA TÜK Lastefond, kes kogub üritustel annetusi diabeedihaigetele lastele.

Lastefondi vabatahtlikud on kohal nii 3. septembril kell 16.00 Tartus, 19. septembril kell 12.00 Narvas kui 27. septembril kell 12.00 Tallinnas.

Fondi vabatahtlikud lõbustavad Koerhaldjas Mia lastealal lapsi ning müüvad Tallinna üritusel sealsamas ka annetuste eest kõigile magusasõpradele suhkruvatti. Lisaks on messi alal võimalik endale Lastefondi müügiletilt soetada vahvaid heategevuslikke meeneid ja “Heade tegude õunu” või panustada fondi annetuskasti. Kohal on ka Lastefondi maskott Mõmmik, kes teeb suurima heameelega kõigi heade inimestega fotosid.

Lastefond on diabeeti põdevaid lapsi toetanud juba alates 2011. aastast aidates neile soetada insuliinipumpasid ja nende lisaseadmeid, mis on vajalikud, kuna võimaldavad annustada insuliini väga täpselt ning säästavad last igapäevasest nõelaga süstimisest. Tänaseks rahastab haigekassa küll insuliinipumba vanema ja odavama versiooni ostu 90% ulatuses, kuid seesugune seade on sobiv üle 6-aastastele lastele. Spetsiaalseid uuemaid seadmeid, mis on sobivad väiksematele lastele, hüvitab Eesti Haigekassa 50% ulatuses, ülejäänud pool (ca 900 eurot) jääb perede endi tasuda, mis käib paljudel üle jõu. Lisaks on insuliinipumpadele vajalikud lisaseadmed nagu transmitter, mida Eesti Haigekassa ei kompenseeri, ning uuema põlvkonna pumpadele sensorid, mida Eesti Haigekassa kompenseerib teatud ulatuses.

Lisainfo ürituse kohta ja registreerimine kodulehel www.naisedtrenni.ee ja Facebookis https://www.facebook.com/naisedtrenniee?fref=ts.